Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kell aggódnom a feledékenysége...

Kell aggódnom a feledékenységem miatt?

Figyelt kérdés

Mindig is elég rossz volt a memóriám, nem jegyeztem meg neveket, arcokat, dátumokat soha túl jól, de most olyasmi történt ami kicsit megrémisztett, lehet, hogy valami memóriazavarom van, neadjisten demenciám? Lehet egyáltalán fiatal korban valaki demenciás?

Elfelejtettem a pin kódomat. Azt, amit napi szinten használok. És ez már nem az első ilyen durva eset. Volt, hogy elfelejtettem a lakáskódot is, pedig ugye azt is napi szinten használom. Illetve gyakran előfordul velem, hogy kimegyek a konyhába és elfelejtem miért is mentem ki. Vagy elhatározom, hogy ez és ez után ezt és ezt fogom csinálni, fél óra se telik el a két dolog között és már elfelejtem mit is akartam....

Kialakulhat huszonévesen demencia? Vagy mi okozhat ilyen durva memóriazavart?


máj. 12. 09:04
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Ez koncentraciozavar. Ha peldaul sokat idegeskedsz es nincs meg a rendszeres stresszlevezetes,akkor vese es mellekvese kifaradashoz is vezet koncentraciozavaron kivul. Tunete meg az allando kimerultsegerzes. Osszefugg meg mas vizeletkivalaszto szervvel is ,mint a prosztata.


Tobbet kene kikapcsolodnod,pihenned.

máj. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Jelenleg nincs munkám, szóval nem hinném, hogy a pihenés hiánya lenne a probléma...


Az tény, hogy állandóan fáradtnak érzem magam, bármennyit is alszok, vagy iszok koffeint ennek elkerülése végett...

máj. 12. 09:26
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Pajzsmirigy gondok, d vitamin hiány, b12 hiány, vas hiány. Ezeknek mind jele lehet a feledékenység/ködös agy. El kellene menni orvoshoz.
máj. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Gyerekkori demencia is van sajnos.
máj. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
27 vagyok, szóval nem gyerek. Vagy úgy értetted, hogy gyerekkortól kialakuló?
máj. 13. 10:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen,úgy értem. A youtube-on sok videó van,akár 5 éves gyerekről is...vagy 16 évesről.
máj. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Childhood dementia vagy childhood Alzheimers.
máj. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!