Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi a vinpocetin és hogyan hat...

Mi a vinpocetin és hogyan hat az érrendszerre?

Figyelt kérdés
Minap felírták a Cavintont nekem, mert a Memorilban lévő koffein nem használ a magas vérnyomásnak és a szívritmus zavarnak. Első napi tapasztalat: Délben bevettem fél tablettát a 10 mg vinpocetin hatóanyagú tablettából, éjfélkor még fent voltam. Ma reggel vettem be, így fogok aludni.

2015. szept. 24. 12:28
 1/3 anonim ***** válasza:
A vinpocetin a kis télizöld (vinca minor) alkaloidáinak félszintézissel módosított terméke. Értágító hatása specális, elsősorban az agyi erekre hat, jól oldja az érgörcsöt, sokszor migrénben is hazsnál, és idősebb korban az agyi vérellátás fokozásával az agy telejsítőképességét bizonyítottan javítja. Egyes személyeknél van élénkítő hatása, de ezt gyorsan megszokják, az álmatlanság csak egy-két hétig marad meg.
2015. szept. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Büdös Nyúl: köszi a választ! Azóta látom, hogy itt is sokat írnak erről: [link]

Jó kimerítően és nagyon értelmesen írnak róla. A te válaszod rövid és velős. Vajon miért vagy büdös nyúl? Brr a nevedtől.

2015. szept. 24. 13:02
 3/3 A kérdező kommentje:
A kis téli zöld egyfajta meténg, erősen mérgező növény. Talán ettől lett büdös a nyúl, ha télen megette. :) Margit
2015. szept. 24. 13:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!