Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Van itt, akinek nincs okostele...

Van itt, akinek nincs okostelefonja (és nem is akar)? Mik az okok nagyjából? (link is jöhet)

Figyelt kérdés

2023. júl. 22. 13:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%

Ismerek olyat akinek nincs.

Egyszerűen nincs rá szüksége, mert a telefonját csak telefonálásra és néha SMS-ezésre használja. Ha lenne okostelefonja, azt is kb. csak ezekre használná.

Vannak ilyenek, igaz nagyon ritka.

2023. júl. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
nagybátyámnak még telefonja sincs. full analfabéta a műszaki eszközökhöz, a tv-je menüjében se képes eligazodni
2023. júl. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Én egyáltalán nem akartam okostelefont, de végül kihasználtam a mobilcsereprogramot. Az ok az volt, hogy szerettem volna egy jó fényképezőt. Hát rácsesztem, mert egy kalap kaki, egy vicc ez a 13 pixeles kamera. A kaputelefonnal jobb képet lehet lőni. Megbántam, hogy odaadtam a jó kis 12 éves buta nokiámat, de már nincs mit tenni.
2023. júl. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Kollégámnak sincs okostelefonja (40-50 közötti férfi)
2023. júl. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
68%

Igen, anyámnak például nincs és hallani sem akar semmiféle mobiltelefonról, nem akar már új dolgokat megtanulni.


Nem örülök, mert baj esetén nehezebb elérni és mindig az egyik szomszédra szorulunk, ha a vezetékesen nem veszi fel.


Anno én sem akartam okostelót, de szerencsére még időben alkalmazkodtam, mert ellenkező esetben rengeteg minden nagyon nehézkes lenne manapság (bankolás, hasznos appok, spórolást segítő kuponok stb.).


Ésszel kell használni és lehetőleg megmaradni a középúton, azaz csak a szükséges dolgokért fenntartani és kerülni az 5G-t, amíg csak lehet.


Szerintem addig jó, amíg az ember használja a telót és nem fordítva.


Ja, és fontos, hogy amikor csak lehet, kihangosítva beszélgetünk, sosem teszem a fülemhez és igyekszem minimalizálni a sugárzást.

2023. júl. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Anyós-apóséknak sincs, ők is idegenkednek már az újtól, de persze, ha valami kell a modern korból, akkor minket ugráltatnak, hogy csináljuk meg..
2023. júl. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem közönséges flip telefonom van. Csak telefonálásra, és SMS-ezésre használom, bár van benne kamera is. Nyilván nem a legjobb kamera, de mégis valami. Pontosan az van, amit leírtál: nincs okos telóm, és nem is vágyom rá. A nettel elboldugolok a laptoppal - jobban boldogulok, szerintem, mint a korosztályom -, egyébként tényleg azt látom, hogy a legtöbb ember bárhol az okos telefonját bújja. Fura érzéseket okoz. Főleg, mivel sokan azt hiszik: mindenki rendelkezik okos telefonnal, de gondolni kellene azokra is, akik nem is akarnak ilyen technikai kütyüt.


59 leszek novemberben, ha megérem/N

2023. júl. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Kata-Kata ***** válasza:
100%
Nekem sincs! Nokia 3310-es telefonom van. Érintő képernyővel van gondom, örökletes remegésem van, nem azt érintem meg, amit szeretnék. Szemem sem a régi, a telefon képernyője kicsi a netezéshez, nem látom. 63 éves vagyok.
2023. júl. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
76%

A férjemnek van is, meg nincs is. Ezt úgy értsétek, hogy van egy ősrégi Nokiája telefonálásra és SMS-ek fogadására, azt is kizárólag 2G módban. (kizárólag fogadására, mert SMS-t soha nem ír.)

Van egy Android 5-ös okostelefonja, abba viszont nem tesz sim kártyát, nem regisztrált rá google fiókot, soha nem megy vele a play áruházba, a GPS állandóan kikapcsolva, a wifi-t csak arra az időre kapcsolja be, amíg használja, és a wifi jelszót is törli minden kilépéskor. Kizárólag az okos eszközök vezérlésére tartja.

Internetre, levelezésre az asztali számítógépét használja.

Egyébként számítástechnikai szakember. Szerinte nem árt az óvatosság, az internet nagyon rossz irányba halad!


Én okostelefont használok, használom is a funkcióit, de van egy régi butatelefonom, amit kizárólag a bankkal való kapcsolatra használok. Arra jönnek a banki sms-ek, és a számát csak a férjem ismeri.

2023. júl. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%
Volt okostelefonom, hamar meg is váltam tőle. Egyenes út az elbutuláshoz/elszigetelődéshez.
2023. aug. 8. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!