Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Szerintetek mennyire jók a...

Szerintetek mennyire jók a természetes szappanok?

Figyelt kérdés
Most vettem egy olívaolajosat magamnak:)elég jó volt ezzel fürödni,semmi bőrirritáció stb..bioboltban vettem 500ft volt...egy normál szappan 125(ami eddig volt...)tényleg megéri az árát?és hatásos?hisz a neten nézegettem a mannaszappnaok kb 1500ftba kerülnek...mégis,miben jobbak?létezik h ez ugyanolyan jó és károsanyag mentes?v ennyi pénzért ne várjak csodát?hajat moshatok vele?ja és a másik:vettem egy Alverde szempillaspirált...1300ft volt kb két hete van meg semmi baj vele..de kérdem én h lehet az h bio és olcsóbb mint az eddigi nem bio spirálom(maybelline)?v ott a márkát fizetem meg?érdemes áltállni mindenből a biora(ahogy látom a bioételekkel ellnetétben egyetemista létemre is megengedhetem ezeket magamnak)v van vmi gikszer velük???előre is köszi:))
2012. jan. 25. 17:30
 1/6 anonim válasza:

Szerintem nagyon jók :) Nekem autoimmun betegségem van, és immunrendszergyengítő gyógyszert szedek, mindenféle bőrnyavalyám előjött azóta. De ezek a dolgok szépen kordában tartják. Én az oliviaszappanról szoktam rendelni, illetve vannak még helyi vásárokban is, ez valamivel olcsóbb, mint a Manna szappan. Illetve még a bioboltban kapható kecsketejes szappant szeretem, ez 500 Ft. Nekem hajmosásra nem jött be, samponnak Alterrát használok, mandulásat, balzsamnak almaecet+levendulaolajas öblítővizet készítek. Krémként shea vajat használok (szintén biobolt), vagy olívaolajat. Ezt úgy, mint a babaolajat, vizesen bekenem a bőröm, majd törölközöm.

Mosóport sem használok, sajnos kiütéseim vannak tőle, de a mosódió+mosószóda abszolút bejött. Ráadásul fél kg mosódió 7 hónapig elég volt, pedig én elég sokat mosok. Szerintem rengeteget lehet spórolni vele, azon felül magadnak is csak jót teszek.

Dekorkozmetikumok közül én is Alverdét használom, nagyon szeretem. Főleg az alapozójukat, jobb mint a Maybelline-em volt. De a spirálok is tartósak. Egyébként a kozmetikumoknak itt utána tudsz nézni, mi van bennük: [link]

Még ezt szoktam olvasgatni: [link]

Itt találsz jó cikkeket, vannak összehasonlító terméktesztek is.

De a bioételek sem annyira drágák, csak körbe kell nézni. Pl. a Sparban van 6 szeletes biomüzli, én azt imádom, és olcsóbb, mint a Cerbona :) Vagy zabpehelylisztet készíthetsz úgy, hogy veszel zabpelyhet olcsón, és ledarálod. Ezt keverheted sima liszttel, máris egészségesebb valamivel :)

2012. jan. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Pont a szappanok nekem nem váltak be. Ekcémás vagyok, és érdekes módon a sima Dove tusfürdő után semmi bajom, de ezeket a szappanokat nem bírtam. Végül az lett a sora a méregdrága szappanoknak, hogy kiraktam őket a kézmosóba.

Ettől függetlenül persze lehetnek jók a bio cuccok, csak attól még, hogy biok, nem feltétlenül jók.

2012. jan. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyik szappan sem fán terem, mindegyiket gyártják valahogy, ennyiben mesterségesek. Mindegyik természetes anyagból készül (mivel minden anyag természetes), ennélfogva mindegyik természetes is.


"érdemes áltállni mindenből a biora"


A legtöbb dologból nem. A "bio" korunk átverése, a XXI. század babonája.

2012. jan. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem attól lesz vmi jó, h bio. Tegyük fel, allergiás vagy a kamillára és nem tudod, de veszel egy BIO kamillás szappant. Nos ugye ettől totál kiütéses leszel és viszketsz majd. Egy szintetikus, parfümmentes szappantól meg lehet, h semmi bajod nem lenne. Tehát máris nem mindig jó a bio. Többnyire tényleg jobb természetes dolgokat használni....de nem attól lesz jó egy termék, h bio vagy sem. Attól függ mi van benne, milyen hatása van, hogy használ-e. Hiába bio valami ha pl. szart se ér vagy rossz a bőrödnek. Mindenkinek ki kell tapasztalni mi a jó neki. Mindenkinek mást igényel a bőre. Az más dolog, h régen egyébként mindenki szappant használt...nem volt ennyiféle arclemosó stb...egyszerű volt a bőrápolás. Tudták, h mire mit kenjenek, mivel gyógyítsák a bőrt ha baja van..gyógynövényekkel stb. Ez volt az akkori háziasszonyok tudása. Nem volt nagy gond a bőrökkel és az tény, h manapság nagyon problémás mindenkinek a bőre...allergiával reagál mindenre, kiütéses lesz, viszket stb. Eltávolodtunk a természettől, meg a környezetszennyezés stb....De ez már más téma. Sztem mivel egyre több vegyi hatás ér minket, az evolúció ehhez igazodik és már lassan jobban toleráljuk a szintetikus dolgokat. :S
2012. jan. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat:)most már használom egy ideje ezeket a termékeket,nagyon jók:)vettem egy alverde alaozót,ilyen jó alapozóm nem volt még:)eddig loreal volt,ami azért elég jó kategória,de ez klasszisokkal jobb:)ráadásul fele annyiba sem került:)
2012. febr. 1. 14:22
 6/6 anonim ***** válasza:

Én szeretem a manna szappanokat, főleg a kecsketejest !Az is fontos hány gramm amúgy.

Használom most pl az egyik algás szappant hajmosásra, eddig ok, bevált, és kókuszolajat vettem balzsamnak, amivel főzni is lehet, eddig az is ok , az amúgy száraz hajam egyből cibálás nélkül ki tudom bontani vele.

Krémnek pedig kakaóvajat és mangóvajat használok, ami egész testre is jó .

Nekem volt egy csúnya bőrirritációm méregdrága termékcsaládtól, azóta igyekszem természetes cuccokkal kenni magam, és az Alverde is közte van, valamit a Logona ...

2012. júl. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!