Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Mi számít bio gyümölcsnek és...

Mi számít bio gyümölcsnek és hogyan lehet ezt igazolni?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy vegyszermentes gazdálkodás meg ilyesmi csak azt nem tudom hogyan kell papírokkal igazolni, hogy el is higgyék nekem.

2013. jún. 12. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Magyarországon ezek az ökoszervezetek igazolják.


[link]

[link]


Itt találsz infót.

2013. jún. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy nemcsak az számít bionak amit nem vegyszereznek, hanem megvan hogy a kertedtől x méterig nem szabad a szomszédnak sem vegyszerezni mert akkor már a tied sem lesz bio.Pontosan nem tudom hogy van ez, elvileg nálunk is minden bio(gyümölcsfák,zöldségek...stb, de szomszéd szokta permetezni a fáit, szóval hivatalosan így már az enyém sem bio.
2013. jún. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy igazoltan bio módon termesszél gyümölcsöt, olyan őrült követelményeknek kell megfelelni, ami iszonyúan megdrágítja a termelést.
2013. jún. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne vicceljél már! BIO-ban előírás, milyen színű legyen pl. a tehén istállója (sárga). Oké nagy baromság költségnövelő 1ső hallomásra, de tok mindegy milyen színű a festék árak úgy is 1formák. Ennek ellenére, ha zöldre fested már nem vagy BIO :)


A kenőpénzek drágítanak, illetve a levédett márkajelzés megfizetése "BIO", ami megdrágítja a dolgokat+az emberi kapzsiság!


Ha a termékeid 20%-át maximális vegyszerezéssel állítod elő attól az még bio lesz ha megfelelő a festés színe a termelőházadon! Ez ami nálam kiveri a biztosítékot!

Másrészt honnan tudja a vásárló nem-e a teljes mennyiség amit vesz ebből a 20%-ból származik? Asunk a szarnak 1 pofont és BIO lesz?

2013. aug. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Adunk!!!
2013. aug. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!