Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Szódabikarbónás hajmosás....

Szódabikarbónás hajmosás. Most akkor én vagyok a béna?

Figyelt kérdés

Ma volt a második alkalom hogy szódabikarbónäs esecet hajmosást csináltam. Megcsináltam mimdent, minden oké volt és ugyanúgy jártam mint első alkalommal. Megszárítottam a hajam és úgy néztem ki mintha egy bödön zsírt a fejemre kentem volna... Túl kevés szódabikarbónát használnék?

A recept amit én használok: 2tk szódabikarbóna 1l lanygos vízben és 2evokanál ecet 1l langyos vízben.

Valaki segítsen :/

19/l


2015. máj. 30. 19:04
 1/7 A kérdező kommentje:
Ecetes* langyos*
2015. máj. 30. 19:04
 2/7 anonim ***** válasza:
46%
Nem mindegy,hogy most akkor mostad,vagy öblítetted?Mert előbb rendesen,samponnal meg kell mosni,hogy a zsírt lemosd,majd utána öblítsd le ezzel a keverékkel.
2015. máj. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A szódabikarbóna lúgos, ha ezt ecettel (ami sav) kevered, akkor a kettö közömbösíri egymást, azaz ugyanott vagy, mintha síma vízzel mosnád a hajad.


Eleve nem látom értelmét a dolognak, mert a szódabikarbóna nem természetes anyag, azaz a bió életmódhoz semmi köze.


De ha mindenképpen használni akarnád, akkor elöször a szódabikarbónával (magában, nem keverve semmivel) mosd meg a hajad és utána, ha már kimostad belöle, öblítsd le ecetes vízzel.

2015. máj. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én ezt a receptet találtam:

Hozzávalók

•1 evőkanál szódabikarbóna (érzékeny fejbőrűeknek 1 kiskanál

• 2.5 dl víz

• 1 evőkanál almaecet

• 2.5 dl víz


Hajmosás sampon nélkül (szódabikarbóna – almaecet)


Elkészítés


Egy üres flakonban keverjük össze a szódabikarbónát meleg vízzel, egy másikban az almaecetet meleg vízzel. Vizezzük be a hajunkat, majd tegyünk rá a szódabikarbónás vízből (hajhosszúságtól függően, akár az egészet). Masszírozzuk jól a hajunkba, majd öblítsük le. Utána öntsük rá az almaecetes vizet, ezt is masszírozzuk a hajunkba, majd öblítsük le.


Persze lehet kapni olyan sampont is, ami nem tartalmaz ártalmas anyagokat, az normálisan megtisztítja a fejed, és nem lesz borzas a hajad, én Balea Ultra sensitive sampont használok, nem tartalmaz parfümöt, szinezéket, tartositószert, illoolajokat, glutént, parabéneket, szilikont és paraffinolajat. Ára is jó, 500 Ft körül, alatt van.

2015. máj. 31. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A szódabikarbónás vizzel mosok először hajat, bedörzsölöm a fejbőrömbe és utána öblítem le az ecetes vízzel,mégse használ.. És a szódabikarbósás vizet rajta is hagyom a hajamon pár percig, csak utána öblítem le
2015. jún. 1. 15:27
 6/7 anonim ***** válasza:

nem vagy bena csak gyakorolni kell

ha zsiros a hajad, akkor nyilvan nem eleg a szodabikarbona

en is csinaltam sokat, az elejen ovatos voltam a szb-vel ugyh zsiros maradt a hajam vagy nagyon hamar zsirosodott

volt h tul sokat raktam akkor meg szena szarazsagu lett a hajam

probalkozz sokat, egyszer kell eltalalni a megfelelo mennyiseget es utana jo lesz

en ott szurtam el hogy mindig szemre meregettem ugyh sose lett megfelelo ;)

2015. jún. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én úgy szoktam hogy 1 citrom levét beleöntöm egy fél liter langyos vízbe és hozzáadok 2 púpos evőkanál szódabikarbónát.Szépen megtisztítja a hajat és meglepően sokáíg bírja mosás nélkül.Én ezzel átöblítem közben masszírozom átmosom.Leöblítem vízzel és megszárítom:)
2017. szept. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!