Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Milyen természetes szereket,...

Milyen természetes szereket, módszereket ismertek fejfájás csillapítására?

Figyelt kérdés

2015. dec. 2. 10:40
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Például a masszázs.

De a fejfájásnak lehet az összes tünet közül a legtöbbféle oka, ezért nincs általános gyógymódja vagy ellenszere sem.

2015. dec. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
6-os sajnos arra nekem a folyadék és a mozgás nem segít. Este pedig már nem kvzom (gyakran nekem este esik le) és mivel várandós vagyok a kvval csínján kell azért.
2015. dec. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Nekem az használ, hogy arra a pontra, ahol fáj, jeges borogatást teszek.
2015. dec. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Saját készítésű infralámpát használok. Igaz, ritkán fáj a fejem, legtöbbször szeles időben, vagy huzatos helyen fájdul meg, de a lámpa tíz perc alatt kiveszi.
2015. dec. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
52%
Sós víz. Sóhiány is okozhat fejfájást. Nekem szokott segíteni a magnézium is. Állítólag a dió is jó.
2015. dec. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
29%

Sok vizet semmi esetre se igyál,mert felhígulhat a véred.Amúgy ezt a sok víz ivást a fitneszőrülettel találták ki,mindenki annyit igyon,amennyit kíván.

De ha fáj a fejed,akkor valóban fájhat a sóhiánytól.Itt leírja milyen sót mennyi vízzel igyál.

[link]

2015. dec. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Szerintem az igaz, hogy sok vízre van szüksége az embernek, csak ez a sok nem jelenti azt, hogy végtelen.
2015. dec. 5. 21:48
 18/27 anonim ***** válasza:

A fejfájás, mint mindenki tudja, valamilyen más betegségnek, kedvezőtlen állapotnak, szervi problémának a jelzőeszköze.A szervezet így jelez, hogy valahol baj van. Ez tehát azt jelenti, hogy azt kell megtudni hol a baj?

Én egy részletes laborvizsgálattal kezdeném a vizsgálódást, áttérnék egy egy egészséges táplálkozásra, sok vizet innék, ha lehet nem stresszelnék,rendszeresen mozognék stb. Vérnyomás, szemészet, egyebek.Majd innen lehet továbblépni! Azért egy orvost is bevonnék a kutatásba!

2015. dec. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
45%
Én azért nem iszom ,,sok" vizet csak elegendőt,mert ha sok vizet iszok,kipisilem a sót is a szervezetemből.Főleg nyáron még ki is izzadom!Mint ismeretes,a víz-nátrium-kálium-ion kényes egyensúlya a sok vízivástól felborulhat,így halnak meg az egyébként egészséges sportolók is,amikor összeesnek a pályán.Tehát a víziváshoz sózni is kell!Azt meg csak tiszta sóval szabad,mert a káliumos só eltolja az arányokat!!!!!!!Annál is inkább,mivel ha megnézitek a táplálékok kálium tartalmát,látni fogjátok,hogy szinte minden táplálék hatalmas káliumot tartalmaz,(kálisózzák a földeket természetes trágya helyett)tehát ezt csak kálium mentes sóval lehet ellensúlyozni! A só NaCl,se több se kevesebb!!!Ált.isk.tananyag!Nem kell bele hozzáadott kálium,ezért használok patikai só tisztaságú sót,ugyanis a boltiba külön beleteszik a káliumot.(60 éves és egészséges vagyok).
2015. dec. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

19 vagyok,még azt kifelejtettem,hogy ez a sós víz ivás ha nem vált be fejfájásra,legfeljebb nem ettől van a fejfájás.A migrénes fejfájás elmulasztásáról azt hiszem Szendi G. írt.

Egyébként ha a házi praktikák nem mulasztják el,én is kivizsgálásra mennék.

2015. dec. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!