Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Mi a véleményetek Szendi...

Mi a véleményetek Szendi Gábor Paleolit táplálkozás című könyvéről?

Figyelt kérdés
Tényleg nem ehetünk gabonaféléket? Ez mennyire lehet igaz?
2010. máj. 24. 16:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Szendi szerint a tej is kukába való!
2010. máj. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%

szerinte semmit sem lehet enni. vissza a kőkorba, hát igen, kár hogy mondjuk az akkori élettartam lehetett vagy 40 év maximum, tehát nem lehet összevetni a mai adatokkal. plusz akkor marad a hús meg a zöldség. nem baj, végülis a köszvény kinek árt.

szendi gábor mndent leír, csak hogy rá figyeljenek. még csak nem is a saját eredményei, mind csak idézet másoktól.

2010. máj. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%
Én hasonló diétát próbáltam (SCD diéta) aminek a lényege kb ugyanaz,csak egy picit engedékenyebb a paleolit diétánál (evolúciós diéta az kb. ugyanaz). Állítólag sokaknak bevált, de nekem nem javította az eü. problémát, amire alkalmaztam. (Mások igazából meg se próbálják,mert tényleg nagyon drasztikusan eltér a magyar étkezési szokásoktól. De ha ért volna valamit, én csinálnám.) És hát zavart, hogy sose vagyok igazán jóllakva, én nem voltam soha egy nagy húsevő, nem szeretem, főleg nem natúran, ahogy ez a diéta előírja. A fűszert sem engedi a paleolit,asszem. Az SCD igen, de gyomorpanaszok miatt nekem az ki volt lőve. Fáradékony is voltam közbe nagyon - bár ez a diéta abbahagyása után is megmaradt.
2010. máj. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon tetszett, jól kifejtette a véleményét a témában. Csak ajánlani tudom nektek!
2010. máj. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 soma1492 válasza:
90%

CSövi mindenkinek! Nos nekem magas vérnyomásom volt és elhízás (130 kg) ekkor kezdem alkalmazni az ősember diétát. Nagyon nehéz mostanában mamuthúst beszerezni ezért áthidaltam disznó marha csirke ilyenekkel. A lényeg hogy azóta fogytam 25 kg ot és beállt a vérnyomásom a normálisra pedig előtte nyomtam marékszámra a vérnyomáscsökkentőt de még úgy is inkább 140 150 körül volt. Eddig semmilyen diéta nem vált be mert éhen akartam dögleni és mivel a vasiparban dolgozom ott a léböjtkúrával bevitt energia kevés volt hogy jó nagy vasdarabokkal szaladgáljak a hónom alatt egész nap. Most meg azt mondom a hentesnek hogy vágjál vastagabb szeleteket a bőrős malacból vazze. Olyat amit frédi meg béni sütöget a rajzfilmben. Azóta ha megyek csak mosolyog és vág olyan vastag szeletet hogy nem bírok ráharapni pedig jó nagy pofám van. Mellé tolom a zöldséget gyümölcsöt meg a zabkorpalisztes kenyeret, süteményt akármit. Szóval mindenki az csinál meg azt hisz amit akar nálam ez működött végre és kalap ha hazudik a fickó ha nem ha beledöglök a köszvénybe ha nem akkor is legalább le tudok fogyni valahogy. És senki nem él örökké az tuti. Szerintem egy próbát megérhet aztán meg ha elérted a célodat visszaálhatsz a normális kajálásra és kész nincs megírva hogy életed végéig csak így ehetsz nem? Ja még valami, minél többet szexeltek annál hatékonyabb a fogyókúra mindegy milyen. Fogadok hogy ezt egy könyven sem írják le!

Jó fogyást mindenkinek!

2010. nov. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Magáról a könyvről nekem az a véleményem, hogy pocsék. Kicsit bosszantó, hogy majd' 300 oldal elolvasása után nem tudom pontosan, hogy mi tartalmaz glutént és mi nem. Valaki tudna ilyenről egy részletes listát a neten?


Igazából nem sok gyakorlati tanácsot ad, se egy étel/tápanyaglista, se valami mozgásforma/tornagyakorlat leírása nem áll rendelkezésre ahhoz, hogy az elindulás könnyebb legyen. Ellenben az orvostudományra fröcsögni azt tud.


Mindennek ellenére belevágok, mert talán az autoimmun betegségeimnek jót fog tenni.

2010. nov. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
glutént tartalmaz: búza,árpa,rozs,zab.
2010. nov. 21. 12:42
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Soma!

Hogy lehet az, hogy ehetsz "zabkorpalisztes kenyeret, süteményt"? Úgy tudtam, a paleo ezeket sem engedi. (Az SCD biztos nem.)

2010. nov. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 soma1492 válasza:
61%
Hali! A kérdésre a válaszom passz! Én ész nélkül felzabálok mindent amit a párom elém tol. Ha teveszarból van akkor is. Csak tudom hogy mindig emlegeti a zabkorpát amitől már lassan nyerítek és remélem hogy mellékhatásként a cerkám is olyan lesz mint egy növendékpaicié :-) de engem az összetevők nem izgatnak. Mint az első hozzászólásban leírtam eddig semmilyen fogyókúra sem jött be, ez igen. Én nem tom miből van elémrakják az "ezt megeheted paraszt" vezényszóra megeszem és fogyok! nekem ez a legfontosabb! Bocs ha nem tudtam értelmesebb választ adni a kérdésedre!
2010. nov. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Értem :) (Jó arc lehetsz, jókat derültem a válaszaidon :D )

Egész biztató, mert nekem is az volt eddig a bajom a diétákkal (nekem nem fogyni kell, hanem eü. panaszok vannak :S ), hogy gyengének éreztem magam. Igaz én nem vasakat tologatok, de akkor is zavart. De most sütött Mamám iszonyat finom zabpehelylisztes pogácsát :)


A candida diéta pl. engedi a zabot, de a búzát csak teljes kiőrlésű formában. A többiek tudják, a paleo engedi a zabtermékeket?

2010. nov. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!