Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha csak alkalom adtán gyújtok...

Ha csak alkalom adtán gyújtok rá kevésbé káros?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok. 4 évig dohányoztam ( piros hosszú LD).

Ezután letettem 1 évre, majd bejött a köztudatba az IQOS, azt szívtam most 1,5 évig.

Most ezt is letettem (1 hónapja)


A kérdésem az, hogy ha néha, mikor kedvem van, vagy bulik alkalmával rágyújtok (2 havonta kb.) az kevésbé káros-e?


2023. máj. 19. 12:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem fog menni, mert te még függő vagy. Előbb vagy utóbb megint rajta fogsz lógni. Amúgy is mit tudna adni két havonta az a cigi?
2023. máj. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, meglepő módon ha káros dolgokat ritkábban csinálsz, az kevésbé káros...
2023. máj. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mint volt dohányos mondom, hogy aki valaha rendszeresen dohányzott, az soha többet ne gyújtson rá, mert vissza fog csúszni.
2023. máj. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz kérdés tényleg. 2 havonta pár szál cigi nyilván kevésbé káros, mint napi 50 szál. De sokkal károsabb, mint nulla szál.
2023. máj. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én onnan tudom, hogy sikerült leszokni a cigiről, hogy a mindennapokban nem hiányzik, eszembe se jut. Mikor a testvéreim meglátogattak húsvétkor (ők Pest, én vidék) és iszogattunk, elszívtam velük pár szálat, a sörhöz kívántam, aztán nem is esett olyan jól. Nyáron fesztiválon is egy zacsi dohányt elfüstöltem, aztán hazajőve semmi hiányérzet.


De ez nekem 1-másfél év abszolút nem dohányzás után van így, 1 hónap az még semmi. Úgy értem, az első 3 heten túl vagy, ami a legnehezebb, de mentálisan még felül kell írni minden olyan élethelyzetet, ahol eddig rágyújtottál, azzal hogy nem teszed. Szerintem ez legalább fél év, addig elég könnyü visszaszokni.

2023. máj. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Épp ma 5 hónapja nem gyújtottam rá és még mindig hiányzik. Szétrágózom magam.
2023. máj. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Valamit rosszul csinálsz nagyon.
2023. máj. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kevésbé káros.
2023. máj. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Egy ivászatnál jól esik, de egyébként nem gondolok rá, nem is kívánom.
2023. máj. 20. 08:21
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is csak havi 1-2 szálat szívok, vissza szoktam pedig egyszer egy évre letettem teljesen a cigit.
2023. máj. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!