Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyi idő kell, hogy rászokjo...

Mennyi idő kell, hogy rászokjon az ember a dohányzásra?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nagyjából egyéni, de úgy mégis. Valamelyik nap vettem két pakkot idegességemben, és elég szép tempóban szívom el.

2023. okt. 8. 11:58
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Természetesen itt az lenne a fő kérdés, hogy meddig mehetek el, hogy NE szokjak rá.
2023. okt. 8. 11:59
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha naponta füstölsz pár hét után már nehezen fogod tudni abbahagyni.
2023. okt. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
#2: Köszi. Addig biztosan elfogy, többet meg nem tervezek venni.
2023. okt. 8. 12:00
 4/14 anonim ***** válasza:
Milyen fajtát vettél kérdező?
2023. okt. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha így szívod, akkor eséllyel már rászoktál, legfeljebb nem olyan erős még a függés.
2023. okt. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%
16 évesen szívtam el az első szál cigimet, azóta is hébe-hóba rágyújtok. Ha stresszesebb időszakom van, előfordul, hogy naponta akár több szálat, de van úgy h hónapokig egyet sem. Én úgy érzem egész egyszerűen (szerencsére) nem tudok rászokni. Nem érdekelne, ha soha többet nem gyújthatnék rá. Szóval ilyen is van. Ne vegyél cigit és meglátod, ha nincs nálad, akkor nem lesz ott a kísértés :D
2023. okt. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ja az lemaradt, hogy azóta 32 vagyok, tehát 16 év óta megy ez így.
2023. okt. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 hetente szívok egy szállat fél éve csinálom így és azt veszem észre, hogy már az utóbbi időben naponta gondolok arra, hogy jó lenne rà gyújtani. Szóval ez egy alattomos dolog azt hiszed tudod kezelni aztán ràjössz hogy nem!! Sztem a havi egy szalltol van az hogy még nem kívánja naponta az ember.
2023. okt. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
3 hét!
2023. okt. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Aljas dolog. A nikotin stimulál, megdobja a dopamin-szintedet, kellemes érzést ad, de csak rövid ideig, mert hamar kiürül. Utána viszont órákig fennmarad a sóvárgás...

A dohányzással valójában csak az elvonási tüneteket kezeljük, amit maga a nikotin okoz. Ördögi kör.

Életed egyik legrosszabb döntése lesz, ha rászoksz, ami kábé 2-3 hét... és szevasz.

2023. okt. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!