Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ezt az elhúzódó hurutos...

Ezt az elhúzódó hurutos köhögést mi okozhatja?

Figyelt kérdés
25 vagyok, asztmás, pollenallergiás és dohányzom már pár éve.. Az utóbbi időben jelentkezett ez a nagyon hurutos köhögés de nem tudom melyik okozza a felsoroltak közül.. A cigi eddig is megvolt nem okozott ilyet az elmúlt években

2023. okt. 8. 20:55
1 2
 1/11 Baufhdihgg válasza:
Nàlam is ugyan ez van
2023. okt. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Pedig aki cigizik az hurutosan köhög, jönn is fel szépen a lerakódott retek es az tart addig ameddig abba nem hagyod a dohányzást vagy át nem váltasz más beviteli módra mint pl Iqos vagy elektromos cigi.
2023. okt. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Baufhdihgg válasza:
Az iqos meg rosszabb is sztem
2023. okt. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ezek a hatások összeadódnak, mellé még egy esetleges vírusfertőzés elhúzódóvá /3-4hét/ teheti.
nov. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#4 olyan esetleg lehetséges hogy ezek összeadódva hónapokig eltarthat a hurutos köhögés?
nov. 3. 20:22
 6/11 anonim ***** válasza:
5: abszolút. A három hónapnál tovább fennálló tünetek esetén krónikus hörghurutról (bronchitis chronica) beszélünk, ezt nyilván össze kell vetni képalkotó vizsgálatokkal és laboreredményekkel, légzésfunkciós tesztekkel, ennek függvényében szükség esetén antibiotikus kezelés, a kiváltó okok elhagyása, adott esetben pulmonológiai szakvizsgálat szükséges.
nov. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#6 a krónikus bronchitis szerinted gyógyítható vagy már késő? :(
nov. 3. 22:01
 8/11 anonim ***** válasza:
Gyógyítható, ha nem alakult át krónikus obstruktív tüdőbetegséggé, ami “csak” kezelhető, rendbe jön. De nem gondolnám, hogy 25 évesen COPD-s lennél, viszont az asthma rizikófaktora, úgyhogy oda kell figyelni, cigit mielőbb letenni, stb.
nov. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszaid es a segitseged nem veszek mar tobb cigit, erot veszek magamon. Igaz rohadt nehez lesz de muszaj
nov. 3. 22:48
 10/11 anonim ***** válasza:
Simmán lehet copd 25 évesen elég ha csak szülei dohányoznak a lakásban.Anyámnak is copd van 24 órába köhög nagyon idegesitö .Hiába halnak bele a világon 3 legyakorib halál ok az emberek még se halotak róla.Aki dohányzik az olyan mint az öngyilkoság szerintem csak fárasztob mert környezetét is tönkre teszi.
nov. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!