Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hány napig kell rágyújtani...

Hány napig kell rágyújtani átlagosan ahhoz, hogy rászokjon az ember?

Figyelt kérdés
Tudom mindenkinél máshogy van ez a rászokás, de hány nap alatt szokik rá az ember 100% ban már?

nov. 20. 10:32
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Egy cigivel indult el minden függő, szóval 1.
nov. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem napba mérjük, függ attól is, hogy milyen időközönként, mennyit, ill. mennyire fogékony az addikcióra az illető.

Ismerek olyat, aki megvette az első doboz cigijét, majd onnantól minden nap, a mai napig szívja, meg olyat is, aki 2-3 hónapig csak “maszatolt” vele, végül úgy döntött, neki ez nem kell.

Én azt mondanám, hogy ha már sóvárogsz utána, akkor rákaptál...

nov. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Alap lelkiállapot kérdése, (stresszben irtó gyors). Van aki négy év, van aki négy hét alatt megy fel az egy doboz per napra.

A saját meglátásom szerint, ha rendszeresen nálad van a cigi, meg a gyújtó, akkor már rászoktál.

nov. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én évek óta cigizek főleg bulikban (kb 7 éve) és nem szoktam rá. Gimi alatt napi szinten 2-3 szálat szívtam + heti egyszer buliban kb egy dobozzal.

Manapság kéthetente egyszer elszívok 1-2 szálat, ha nagyon megkívánom, de van mikor hónapokig egy szálat sem szívok.

Nagyon egyénfüggő, hogy mennyire vagy a függőségekre hajlamos. Valaki elég pár szál a rászokáshoz, valaki évekig szívhatja és nem szokik rá.

nov. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Senior Séf ***** válasza:

Én 6 évesen kezdtem cigizni. Pechemre faterom akkor tért át a Románcra, ami az egyik leghosszabb cigaretta volt. S miután a házbéli hasonszőrű haverokkal a faterunktól csórt cigivel villogtunk, én a Románccal "menő" voltam. Hisz milyen a gyerek? Csak a legszebb, legjobb, legerősebb, leglegebb... Aztán még 15 se voltam, amikor meghalt faterom, anyám meg nem tudott mit kezdeni egy magamfajta vadsuhanccal. Akkor már füstöltem, mint a gyárkémény.

No, de ne szaladjunk előre. 6 évesen a cigi qurvára nem esett jól, csak a gyerekekben nagyon erős becsvágy hajtott minden nap a haverokkal. Szóval kemény munkámba került rászokni.D

nov. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!