Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Tényleg minden boltban kiadják...

Tényleg minden boltban kiadják 18 alatt a dohánytermékeket és szeszes italokat?

Figyelt kérdés
2011. márc. 31. 15:28
 1/8 anonim ***** válasza:
dehogy adják !!! honnan veszed ezt? 21 éves létemre még néha tőlem is elkérik a személyimet... persze kivételek mindig vannak de elég borsos a büntetés nem éri meg a boltosoknak. sőt azt hiszem be is zárathatják egy időre a boltot.
2011. márc. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Normálisabb helyeken NEM.
2011. márc. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

hát attol függ mennyinek néz ki az a 18 alatti..sztem olyan helyen ahol ki van irva nem, elég ironikus lenneXD

de ha mégis(és ez az egész országra vonatkozik) akkor a piavétellel nem várok még 9 hónapot.xD

17/L

2011. márc. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nem adják. sok helyen elkérik a személyit, ha ránézésre nem tűnsz 18-nak. tőlem is el szokták kérni, pedig már 22 vagyok
2011. márc. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
30%
Remélem az én kis boltocskámat, ahol a cigit meg a piát veszem, soha nem fogják ez miatt bezárni. ♥
2011. márc. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem mindenhol. CBA, Roni, ilyen helyeken biztos hogy nem, bár létezik olyan eset, hogy a 16-17 éves emberből kinézik hogy már elmúlt 18, de még ha gyanús is igazolványt kérnek. De amúgy kisebb magánboltokban, kis közértekben igen, főleg falvakban, ahol nem gyakori az ellenőrzés, bár néha ott is elkérhetnek egy személyit... 23 éves vagyok, de egy hónapja még tőlem is elkérték a Tescoban a személyit, amikor cigit vettem.:)
2011. márc. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ebben az a vicc, hogy amíg nem töltöttem be a 18. évem, sehol nem kérdezték a koromat, nem kértek igazolványt.

Még a nagy multikban sem.

Amióta betöltöttem (2 éve) szinte mindenhol kérik.

2011. márc. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ebben az a vicc, hogy akkor ti 11 évesnek néztek ki, vagy nem tudom, én 15 vagyok, de simán többnek néznek 5-10 évvel. A multkor a tescoban vettem sört, meg kék multit, és mégse kérték el...
2011. ápr. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!