Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan győzzem meg anyámat...

Hogyan győzzem meg anyámat arról, hogy a vízipipa nem okoz rákot?

Figyelt kérdés

már kb egy éve vízipipázom, és az utóbbi egy-két hónapban találta meg nálam anyám a vízipipa dohány dobozát, meg a szipkát, és azóta nagyon lenézően beszél róla.

aztmondja hogy majd jön a rák meg a mittudomén milyen torok bajok, és hiába mondom neki hogy a cigivel keveri, és nem ugyanaz nem hajlandó meghallgatni. azt sem hiszi el, hogyha kimegyek az utcára és veszek egy nagy levegőt akkor az ugyanolyan "rákkeltő" mint a vízipipa, mert a vízipipa füstje az alig károsabb a belvárosi mocskos levegőnél (amit anyám friss levegőnek nevez).


gondoltam rá, hogy elküldöm emailben anyámnak ezt:

http://www.youtube.com/watch?v=sRlMFEB1ZFQ


de ha még meg is nézi, akkor is ott van mellette az a videó, amin az öreg csákesz, elkezdi osztani az észt, hogy a vízipipa sokkal károsabb mint a cigaretta, és csak mert oda van írva, hogy Dr., mindenki el is hiszi. Tisztelet a kivételnek, akinek van logikus gondolkodásmódja.


16/F



ja és kérem ne jöjjön senki azzal hogy ennyire meg ennyire károsabb a ciginél a vízipipa, mert úgy sem fogom bevenni, nem vagyok egy 12 éves kisgyerek akit befolyásolni lehet akármilyen kamuval :/ ja és persze nem is válasz a kérdésre.


válaszokat előre is köszönöm.


2011. ápr. 14. 22:00
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:

nem értek egyet, ugyanis eddig én leírtam minden érvemet a vizipipa mellett, de ti semmilyen magyarázható érvet nem mondtatok, kivétel annak aki küldte a hookah-s "cikkeket" amikkel szintén nem nagyon értek egyet, legalábbis amit olvastam belőlük. mindkettőben megemlítik, hogy mivel sok ember szív egy csőböl ezért elkapják egymás szájbajait. ez nem igaz, ugyanis folyamatosan használunk cserélhető eldobható szipkákat, amik megvédenek ezektől.


a másodiknál meg volt egy ábra a vízipipáról, ott meg a dohányon rajta volt, a kerámiában a szén.

ha így lenne, tényleg jó kis rákkeltő anyagok jönnének létre, de a szén és a dohány között van egy kis távolság, és közöttük van az alufólia, így a dohány nem ég el, csak felforrósodik.


sajnos az angol tudásom nem 100-as, szóval annak örülnék ha valaki magyarul IDE leírná, a saját érveit, és az alapján tudok én arra reagálni, hogy mivel nem értek egyet.


de mondjuk mit várok.. én vettem a fáradságot, de más nem fogja. remélem tévedek.

2011. ápr. 15. 22:12
 22/38 anonim ***** válasza:
64%
Elvileg egy órás pipázás olyan mintha 200 szál cigaretta füstjét tüdőznéd le, de nem óránként vp-zik az ember, szóval van ideje tisztítani a tüdejét. Egyébként ha engem kérdezel, én dohányzok, és próbálok leszokni, régen nagyon erős voltam, jól sportoltam, aztán jött egy depressziós időszak az életemben, amikor többet ittam a kelleténél, és sokat doháynoztam. MOst próbálom rendbe rakni az egésségem, és amióta csak alkalmanként vpzek sokkal jobban futok mint amikor cigiztem. Szerintem nem lesz bajod a vptl.
2011. ápr. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:
az igaz:) de az nem, hogy 200 szállal egyezik, ugyanis nikotin mérgezést kapnál egyből... hát az több mint 10 doboz cigi : / egy kemény dohányos szív el max 2 dobozt naponta.
2011. ápr. 16. 14:34
 24/38 anonim ***** válasza:

"de az nem, hogy 200 szállal egyezik, ugyanis nikotin mérgezést kapnál"


Igen, ez a vizipipa mellett a legszarabb érv, mivel a nikotin vízben oldódik...

2011. ápr. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:

de mennyire szűklátókörű már itt mindeni, Istenem...


teljesen igaza van a srácnak.


viszont, hogy a kérdésre válaszoljak, nem tudom :D attól függ milyen anyád. én például sehogy sem tudnám meggyőzni mert nagyon makacs :D de remélem te szerencsével jársz, esetleg ha tudsz olyan felnőttet aki mesélne anyádnak ezekről a dogokról :)

2011. ápr. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
Egyébként meg ha megengedi nem tök mindegy? de, akkor meg?
2011. ápr. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:
hát jaa.. de konkrétan nem ad többet szerintem semennyi zsebpénzt, mert "hülyeségekre nem adja".
2011. ápr. 16. 20:01
 28/38 anonim ***** válasza:
Nehogy már felháborodj azon, hogy anyukád nem engedi, hogy az ő pénzéből mérgezd magad. Nem hogy örülnél, hogy felnevelt, etet, szállást ad és még az egészségedre is odafigyel. Ha nem tetszik a rendszer, el lehet menni diákmunkát vállalni, amit azzal keresel, azt arra költöd, amire akarod.
2011. ápr. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:

és én hol háborodtam fel? miért adják a számba a szavakat?


az egyik azt mondja, hogy azt mondtam, hogy a vizipipa nem káros, a másik meg azt hogy felháborodok anyámon... hát azért álljon meg a menet :// ezen felháborodom.


amúgy meg bocsika, de igen örülök hogy felnevelt anyám meg stb. ;) de amit zsebpénzt kapok azt tudtommal arra kapom hogy elköltsem arra amire akarom.. és ha én erre akarom akkor hol itt a probléma? ráadásul jólenne, hogyha nem mindenféle dohánytermék-utálók írnának folyamatosan, mert ebből annyira átlátszik, hogy sosem próbálta még, és fingja sincs az egész dologról, csak hallott egy két csúnya dolgot mondjuk a cigiről és akkor azthiszi a vizipipa is már egy halálos méreg : // az ilyenek miért nem törődnek a maguk dolgával?

2011. ápr. 16. 22:21
 30/38 A kérdező kommentje:
ja meg diákmunka, bocsi, csak nyáron van ;) legalábbis nekem, akik nappali tagozatos középiskolába járnak ..
2011. ápr. 16. 22:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!