Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan győzzem meg anyámat...

Hogyan győzzem meg anyámat arról, hogy a vízipipa nem okoz rákot?

Figyelt kérdés

már kb egy éve vízipipázom, és az utóbbi egy-két hónapban találta meg nálam anyám a vízipipa dohány dobozát, meg a szipkát, és azóta nagyon lenézően beszél róla.

aztmondja hogy majd jön a rák meg a mittudomén milyen torok bajok, és hiába mondom neki hogy a cigivel keveri, és nem ugyanaz nem hajlandó meghallgatni. azt sem hiszi el, hogyha kimegyek az utcára és veszek egy nagy levegőt akkor az ugyanolyan "rákkeltő" mint a vízipipa, mert a vízipipa füstje az alig károsabb a belvárosi mocskos levegőnél (amit anyám friss levegőnek nevez).


gondoltam rá, hogy elküldöm emailben anyámnak ezt:

http://www.youtube.com/watch?v=sRlMFEB1ZFQ


de ha még meg is nézi, akkor is ott van mellette az a videó, amin az öreg csákesz, elkezdi osztani az észt, hogy a vízipipa sokkal károsabb mint a cigaretta, és csak mert oda van írva, hogy Dr., mindenki el is hiszi. Tisztelet a kivételnek, akinek van logikus gondolkodásmódja.


16/F



ja és kérem ne jöjjön senki azzal hogy ennyire meg ennyire károsabb a ciginél a vízipipa, mert úgy sem fogom bevenni, nem vagyok egy 12 éves kisgyerek akit befolyásolni lehet akármilyen kamuval :/ ja és persze nem is válasz a kérdésre.


válaszokat előre is köszönöm.


2011. ápr. 14. 22:00
1 2 3 4
 31/38 anonim válasza:
100%

A vizipipa korántsem olyan káros mint a cigaretta.Mindenki tudja hogy a cigaretta 600-700 fokon ég.Ezen a hőfokon keletkeznek a rákkeltő anyagok.Térjünk vissza a rákra...Manapság akármi okozhat rákot még a kinti levegő is.Vagy esetleg 1 falat étel,lehet hogy ez bután hangzik de ez így van.Én nem mondom azt hogy a vizipipa nem káros de azt se hogy káros...Mint tudjuk a füst útja nagyon hosszú a vizipipában átmegy a vízen ami lehűti,lerakódnak a káros anyagok melyek nagyon csekély mennyiségűek+még a csövön ahol még plusszba lerakódnak a káros anyagok.Egyik sem egészséges sem a vizipipa sem a cigaretta,de minden bizonnyal a dohányzás "legbiztonságosabb" módja a vizipipázás ahogy ezt a toxikológus Zacher Gábor is mondta...

Orvosi hallgató.

2011. ápr. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:

ja és arról nem is beszéltem, hogy én már lassan nem is dohányt használok vízipipába, hanem shiazo-t ami egy kavics, melasszal leöntve, és az teljesen nikotin mentes.

ezzel már mondhatni nem károsnak.

2011. ápr. 17. 23:27
 33/38 anonim ***** válasza:
Én csak annyit kérdeznék, hogy miből áll a füstje a vizipipának ?
2011. ápr. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:
gőz
2011. ápr. 18. 19:46
 35/38 anonim válasza:

Na a sok marha... gratulálok azoknak akik szerint a vízipipa károsabb mint a cigaretta! Ha ezt mondjátok, akkor Ti is csak a bulvársajtó hülyeségét szajkózzatok amit a dohánycégek fizettek le! EMBEREK még a WHO se vizsgálta be a vízipipát pont ezért, hogy ne derüljön ki, hogy közel sem olyan káros mint a Cigaretta!

Gondolkodjatok már! Komolyan, egyáltalán nem vagytok tisztában a vízipipa működésével! Aki nem hiszi nézze meg annyit írnak hogy véleményük szerint KÁROSABB mint a cigi DE NEM vizsgálták még be -.-'

Egy 50grammos dohányban 0,5% nikotin a tartalom kátrány 0%

a vízipipa dohányok olyan eljárással tisztítják és főzik ki, ami minimálisra csökkenti a nikotin tartalmát! Nem beszélve arról, hogy itt nem ELÉG hanem egyszerűen csak felhevül a dohány és a benne lévő melasz és ízesítőanyagok párolognak el!

Tudjátok Ti, hogy hogy készül a vízipipa dohány?

Régen mézből és EREDETI gyümölcsből lével ízesítették!!!!


Plusz kb a dohány 2 méter utat tesz meg, vagy másfelet attól függ mekkora pipa milyen hosszú cső, és már HIDEG füst kerül a szervezetbe!

Állítom a régi buszok kipufogó csöve több káros anyagot tartalmaz mint egy 1órás vízipipázás!


Csak józan paraszti ész kellene és ismerni kellene, a vízipipa működését!


Ettől függetlenül, ha heti 1-2szer pipázol ilyen korban az még oké, mert semmi bajod nem lesz tőle! De többször nem ajánlom csak mert még fiatal vagy!



Ja és még valami, az arabok egész nap pipáznak, és Ők a szenet közvetlenül a dohányra rakják! Ami miatt mert megég a dohány kátrány is kerül a szervezetükbe és még is 80 évig élnek és csak kis százalékuk lesz rákos... Amit mi szívunk az közel sincs az Arab natur dohányhoz!

2011. ápr. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
Gyümölcspéet, vagyis pép ízt szívsz ha jobban belegondolsz, marhaságokat írnak itt, ne gondolj ezekre.
2011. ápr. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
diákmunkát nem csak nyáron lehet végezni, kitől hallottad ezt a marhaságot? nálunk is a suliban rengetegen mennek évközben diákmunkára...
2011. ápr. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Na itt sok érdekességet tanultam, én (is) köszönöm a válaszokat.:D Amúgy nem ismerjük az édesanyád, te tudod mennyire engedékeny, próbáld meg kiérdemelni valamivel.
2012. febr. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!