Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Valami hatásos tipp leszokáshoz?

Schranzkiller kérdése:

Valami hatásos tipp leszokáshoz?

Figyelt kérdés

2012. márc. 30. 16:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden fejben dől el. Tudom, hogy ezzel ki vagy segítve, de addig ne kezd el, amíg tényleg készen nem állsz rá. Anyukám 30 év után szokott le a Champixszal, bár az ára is elég borsos ahhoz, hogy motiváló erő legyen.
2012. márc. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Apám fogta és lerakta, simán nem gyújtott rá többet. Akaraterő kérdése, nem csodaszereké. Ha nem akarod letenni, semmilyen taoasz vagy kapszula nem fog segíteni.
2012. márc. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Allen Carr:Rövid úton leszokni a dohányzásról.

Valami ilyesmi a címe.

Nekem ez segített:)

2012. márc. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Vagy nikotinmentes e cigit vegyél,amit nem tüdőzöl le.
2012. márc. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nikotinmentes e-cigit ne vegyél a leszokáshoz, mert úgy nem lehet leszokni, fokozatosan kell csökkenteni a nikotin mennyiségét. Letüdőzni pedig nyugodten lehet.

A champix állítólag tényleg jó, de nekem az e-cigi gyakorlatilag az egyik napról a másikra kiváltotta a hagyományost, ezzel sikerült. Leszokni szerintem sosem lehet, csak abbahagyni.

Már 3 hónapja tértem át, több mint 20 év erős dohányos létemre és rendkívűl büszke vagyok magamra.

Az ecigis topicok összefoglalója, talán segít.

[link]

2012. márc. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Leszokni nem lehet csak úgy, szenvedés nélkül! Én egy módszer kivételével mindent kipróbáltam, kb. 200 rugót költöttem csak a "leszokásra". Bégül (45 napja talán) váltottam az e-cigire. Korábban is kipróbáltam, de nagyon rossz minőségű dolgok voltak akkoriban. A nikotin-függőséget lehet kezelni, de csak módjával és lassan. (A Champixet is szedtem kétszer is, hatásos volt, de csak csökkenteni tudtam a cigit, elhagyni nem. A Wellbutrin, mint gyógyszer sem vált be. Az akupunktúra is csak részleges sikert eredményezett. A pszichológusok meg az elektro-magnetikus hókuszpók meg halottnak a csók!)

Az áttérés sem olcsó, nem szabad megvenni az elsőt ami szembejön veled a neten...:D

Tájékozódni viszont lehet, ahogy az előttem szóló is írta, de én jobban kedvelem ezt a linket: ecigiforum.com (Itt találsz közösséget, tippeket, tanácsokat, ha rászánsz pár órát, megoldást találsz.)

2012. márc. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Engem egy hónapja műtöttek sebészeti problémával. már előtte is keveset szívtam január elejétől, de a műtét óta egy szálat sem. nem is hiányzik. akaraterő kell, és egy kis megundorodás a cigitől.


le kell tenni, és nem engedni a kísértésnek, kínálásnak. szerintem a gyógyszer nem jó, csak ha nagyon-nagyon erős dohányos vagy, már több éve. a dokimat kérdeztem, szerinte csak akkor segít és szükséges.

2012. márc. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
En eloszor lementem napi 4 szalra. Ezt kovetoen pedig egyre gyengebb cigit vettem. A vegen sikerult "meggyozni magam"; hogy mar nincs ra szuksegem. De mindenkinek meg kell talalni azt a modszert ami vele szemely szerint mukodik, de a legfontosabb, hogy keress valami jo okot arra, hogy miert erdemes elned.. Amig dohanyoztam, nem hittem el, milyen sok negativ hatasa volt az egeszsegemre.
2012. ápr. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Hmm. Én nem dohányoztam és nem is fogok, de azt tudom, hogy apum h szokott le róla.

Egyszer mondta anyámnak, h lemegy citromlevet venni, mert elfogyott és amikor visszaért, egy porszívót hozott citromlé helyett (xD) és azt mondta; Leteszem a cigit, mert vissza kell spórolni a porszívó árát.

Őt ez inspirálta, h ne csússzunk meg -még ha csak egy kicsit is- pénzügyileg :)

Remélem adtam vmi ötletet, sok sikert!

2012. ápr. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam le pont 3 héttel ezelőtt,hogy széttörtem egy doboz cigit és kivágtam a kukába:)
2012. ápr. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!