Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy szoktassam le?

Hogy szoktassam le?

Figyelt kérdés
A szüleim dohányoznak, és engem meg a tesómat nagyon idegesít. Ők régóta cigiznek (mármint a szüleim), ezért gondolom hogy nagyon nehéz leszoktatni. Azt is tudom, hogy nekünk, gyerekeknek kb semmi esélyünk h lebeszéljük őket. Mondták hogy ha már rászokott az ember, akkor nehéz leszokni, de én azt látom, hogy nem is akarnak. Mikor kisebb voltam eldugtam a cigiüket, de akkor jó nagy szidást kaptam. És még nekik áll felljebb, azért mert kb 3 havonta egyszer iszom egy kis energiaitalt. ... Ja meg amúgy pénzünk sincs nagyon, és a cigi drága, de ez sem hatja meg őket...Mit tegyek?

2012. ápr. 7. 12:16
 1/10 A kérdező kommentje:
És persze a dohányzás nagyon egészségtelen még ránk nézve is. Én rengeteget köhögök, de már ők is kezdik. Mégis folztatják...:(
2012. ápr. 7. 12:18
 2/10 anonim ***** válasza:
Hány évesek vagytok ti és a szüleitek? Mióta szívják?
2012. ápr. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha ők maguktól nem akarják letenni a cigit, te semmit sem tehetsz, legfeljebb annyit,leültök, és kiszámoljátok, és rávilágítasz arra a tényre, hogy mennyi pénz maradna a családi kasszában, ha nem cigiznének.Arra viszont megkérheted őket, hogy ne a lakásban cigizzenek, ne váljatok te, és a tesód passzív dohányosokká.
2012. ápr. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A szüleim 45,16, én 13/L, tesóm 19/F
2012. ápr. 7. 12:28
 5/10 A kérdező kommentje:
46* :p
2012. ápr. 7. 12:29
 6/10 anonim ***** válasza:
Szokjatok rá ti is, nem károsabb mint a passzív dohányzás és talán észrevennék magukat.
2012. ápr. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűséggel nincs esélyed rá, hogy leszoktasd őket.
2012. ápr. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Mondjátok meg nekik, hogy szeretnétek, ha nem lennének betegek és megélnék hogy unokáig szülessenek.

ezt mutassátok meg nekik

[link]

Ha ez nem hat rájuk akkor reménytelen...

Milyen fajtát szívnak?

Ti kipróbáltátok már?

2012. ápr. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem próbáltuk, és nem is nagyon szeretnénk...S szerintem mindegy hogy milyet szívnak
2012. ápr. 8. 21:43
 10/10 TomMunk ***** válasza:
Igazából... nem, a SOPHIANE-ba raknak olyan anyagot, amitől nehezebb róla leszokni (anyám egyik munkatársa CSAK azt szívja). Ha sophit szív, akkor kezdetnek próbáld rábeszélni őket arra, hogy mást szívjanak (mondjuk multit, vagy bondot, azok nem olyan drágák (viszonylag)), aztán ha gondoljátok, akkor lepjétek meg őket 1-1 e-cigivel! (márkással, mert ilyen márkátlanok fél évig sem húzzák). De erős patronnal, mert aban több a nikotin. Aztán sutyiban cseréljétek ki a patronokat először közepesre, aztán gyengére (még az is erősebb mint a cigi, de ezek közül mind csak nikotinozott vízgőz), aztán teljesen nikotinmentesre. Szerintem ez jó terv, és kb 6000 forintból kivitelezhető kettejük éves e-cigi adagja (ha úgy számoljuk, hogy évente elrontanak egyet, amivel 3-3 doboz patront elszívnak (kb 450szál cigi)).
2012. ápr. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!