Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Napi egy szál cigi, vagy...

Napi egy szál cigi, vagy hetente egy két szál az még egészséges? Vagy akire hatásosabbak a dohányzás káros hatásai annak egy szál is veszélyes, akire meg nem az egész életén át szívhatja?

Figyelt kérdés
Még nem dohányoztam. 18f
2012. okt. 21. 13:19
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A gond csak az, hogy a heti két szálból-előbb utóbb napi egy szál lesz. Aztán a napi egy szálból már hamarosan napi két szál lesz. Nem nehéz kitalálni, a szálakat előbb utóbb dobozok fogják követni. Ez a maga nemében természetes, hiszen a szervezeted elég toleráns, így szép lassan egyre több és több nikotin szükséges, hogy a normális állapotodnál kicsikét jobban érezd magad. Egy idő után pedig már azért fog kelleni a növekvő nikotin-mennyiség, hogy a normális állapotodat fenn tud egyáltalán tartani. A dohányzás minden szegmenségben, és mértékében káros. "Egészséges" maximum rövidtávon, lelki vagy idegi szempontból mondható, elvégre a nikotin nyugtató hatású. De idővel pont hogy a nikotin (hiánya) fogja okozni az idegességet, lelki egyensúly felborulását. Én amúgy jobban preferálom a vizipipát. Talán a WHO mást mond, de kísérletek igazolják, hogy (noha cseppet sem egészséges) azonos mennyiségben nem olyannyira káros, mint a cigaretta. Ugyanakkor én olyan évente egy-két alkalommal, vizipipázom, egyrészt mert nincsen többre szükségem (alapból arra az egy kettőre se volna, inkább társasági tevékenyéség ez), másrészt pedig mert ettől még nem válok nikotinfüggővé. Hogy egészséges volna, azt semmiképpen sem mondanám. Őszinte leszek. Meglátásom szerint, ha önként dohányozni kezdesz, akkor ennyi erővel börtönbe is vonulhatnál. Vagy legalábbis elégethetnél havi tízezer (nem tudom, most per pillanat mibe fáj egy dohányos napi adagja) forintot, és akörülbelül ugyanott vagy. A dohányzás velejárója előbb vagy utóbb függőség, a függőség pedig nem más, mint börtön. Nézz csak körül akár az ismeretségi körödben (főleg a felnőttek közt) hány dohányos küzd a függősége ellen. Beszélgess azokkal, akik már leszoktak, hogy milyen is volt. Sokan vannak, akik bár régóta leszoktak, és nem kívánják, gyenge pillanataikban bizony megkívánják a cigaretták. Ha egyszer rászoksz, és még ha sikerül is lejönnöd a dohányról, akkor is nagyon mély nyomot fog hagyni benned. Mint egy törés, vagy szalagszakadáa. Örökre nyoma marad, már soha nem lesz olyan mint régen (általában). A visszaeséshez pedig nagyon kevés is éppen elegendő...


Nem mondom, hogy ne próbáld ki. Egyszer nem lesz nagy bajod tőle, meg kell tapasztalnod, hogy milyen. Jobb esetben rájössz, hogy közel sem olyan nagy szám, és elveszti a vonzerejét, netán egyenesen undorral tölt majd el (mint én és a szivar).

Mégis, mielőtt még bármilyen okból elgondolkodnál a rendszeres (akár havi egy szálról beszélünk) dohányzáson, csak tégy fel magadnak két kérdést: Minek? Valóban megéri?

2012. dec. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!