Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Egy hete nem gyújtottam rá,...

Egy hete nem gyújtottam rá, és érzem, hogy tisztább a tüdőm. Lehetséges ez?

Figyelt kérdés

1 hónapig cigiztem.

Most leszokok róla, és 1 hete nem gyújtottam rá, sőt olyan helyen sem voltam ahol mások dohányoznak.

Most érzem, hogy tisztább az orrom, torkom, tüdőm. Lehetséges ez?

Havewrok az mondják, lehetetlen, fél év kell ahhoz minimum.



2013. júl. 10. 10:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehetséges.
2013. júl. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A haverjaid idióták. A tüdőd (és a teljes immunrendszered) minden pillanatban dolgozik a káros idegen anyagok eltávolításán, megsemmisítésén. Így ha egy hete nem "szomorítottad" szegény tüdődet újabb adag rákkeltő füst, kátrány és más égéstermék "utánpótlással", és tényleg csak 1 hónapig dohányoztál, akkor már jó eséllyel nagyon sok káros anyagot sikerült a szervezetednek eltávolítania. Én 20 év után hagytam abba a dohányzást kb. 2 és fél évvel ezelőtt, és életem egyik legjobb döntése volt, szemben azzal, amikor 16 évesen rászoktam, ami meg életem egyik legszarabb döntése volt. Egy a fontos: ne szokj vissza, egyetlen szál választ el mindíg a visszaszokástól, ha azt megengeded magadnak, megint elbaszol mindent! Sok sikert!
2013. júl. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Körülbelül 20 perc után a vérnyomás és a pulzusszám csökkenni fog és a kezek, lábak hőmérséklete pedig növekszik.


Körülbelül 8-12 óra után a vér szén-monoxid szintje lecsökken a normál kerékvágásba, a vér oxigén szintje növekedve normalizálódik.


Az első 24 órában a szívroham esélye jelentősen csökken.


Körülbelül 48 óra múlva az idegvégződések elkezdenek visszanőni, a szaglás és ízérzékelés is javul.


2 hét és 3 hónap közt javul a vérkeringés, a séta könnyebbé válik, a köhögés és nehézlégzés ritkábban lesz tapasztalható. A váladék termelése csökken és körülbelül 3 hónap múlva a légzésfunkció jelentősen javul.


1 és 9 hónap között az eddig felsorolt ​​előnyök mellett érzékelni fogja az arcüregek felszabadultságát, a fáradékonyság és légszomj megszünését. A tüdő ciliák, apró szőr-szerű struktúrák visszanyerik normális működésüket és a tüdőből kifelé fogják hajtani a szennyeződéseket.


1 éven belül a szívkoszorúér-betegség és a szívinfarktus kockázata a felére csökken.


5 és 15 év közt a stroke visszatér a normális kerékvágásba, ugyanúgy mint dohányzás előtt.


Körülbelül 10 év múlva a különböző daganatos betegségek, beleértve a tüdő, száj, torok, a nyelőcső, hólyag-, vese-és hasnyálmirigyrák esélye nagymértékben csökken. A tüdőrák kockázata visszatér egy nem-dohányzó ember szintjére. Az étrend és a dohányzási szokások teszik ki a rákos megbetegedések közel 60 százalékát.


Körülbelül 15 év múlva a szívkoszorúér-betegség és a szívinfarktus kockázata olyan mint azé a személyé, aki soha nem dohányzott életében


[link]

2013. júl. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Grat, az elhatározáshoz, sok sikert:)

Lehetséges, mert nem szívtál még sokat. Milyen fajtát szívtál? Milyen gyakran gyújtottál? Hány éves vagy?

2013. júl. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Piros marlborot. :D és kb 1 hét 1 doboz. 18 évesen.
2013. júl. 10. 12:17
 6/9 anonim ***** válasza:
Miért dohányoztál egy hónapig? Milyen volt? Miért szívtál piros marlborót?
2013. júl. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Haverok miatt. Mindig a haverok! Amúgy elején sz*r volt, volt hogy kihagytam pár napot, utána megint sz*r volt De ha 1-2 napig szívod már megszokod.

És nem tom, azt szívták, ahhoz szoktam hozzá!

2013. júl. 10. 14:55
 8/9 anonim válasza:
100%
Már ne is haragudj de ez nem cigizés volt... :D Heti 1 doboz, azaz 4 doboz cigit elszívtál. Rá se szoktál, már ne haragudj :D Én 6 évig szívtam napi 1-1.5 dobozzal, most vagyok leszokóban és jól bírom. Leköt a munka, az edzés, és bár 3 napja nem gyújtottam még csak rá, de mintha én is éreznék némi javulást. Bár lehet csak az agyam képzeli be.
2013. júl. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A tisztulási folyamat az utolso cigi után pár orával megkezdodik.
2013. okt. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!