Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mi a jó a cigiben?

Mi a jó a cigiben?

Figyelt kérdés
2008. júl. 13. 20:58
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
71%

Semmi nem jó a cigiben.Aki elszív párat(rendesen letüdőzi)

utána már kezd rászokni és kell neki.majdnem olyan mitn a drog csak enyhébb változatban.(szerintem)

2008. júl. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
95%
A cigi nem jó hanem rossz.Sok káros anyag van benne nikortin meg ilyenek amik lerakódnak a tüdőre és a rendszeresen dohányzó embereknél gyakori a tüdőrák,érszükület,szivinfarktus kialakulása.Sokan csak élvezetből szívják azt a szart meert azt hiszik hogy ettől menők meg jó dolog.A kisgyerekeknek fogalmuk sincs hogy mennyire káros a szervezetre és azt gondolják hogy jó dolog így amikor elkezdik nem tudnak leálni vele.
2008. júl. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
70%

Semmi se jó benne, de aki menőzésből elkezdi, és rászokik az nehezen tudja abbahagyni (leszokni soha sem lehet), mert erősebb függőséget okoz, mint sok kábítószer!

Akinek jó az a dohány gyár!

2008. júl. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Hát aki hülye az szenvedjen...

Amugy én nem dohányzom de mindig is lenéztem azokat akik cigiznek és mindig is lefogom őket nézni...

Tényleg amugy van különbség a dohány és a cigiközt?

2008. júl. 13. 21:28
 5/31 anonim ***** válasza:
80%
a dohány ami a cigiben van. a dohány a papírral meg ezekkel együtt a cigi.
2008. júl. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
97%

Ha eddig nem cigiztél, már ne is próbáld ki! Ezt jól teszed!

A dohány alkalmas minden dohánytermék pl:cigi, szivarka, szivar , pipa töltésére. A cigi, pedig a papírhüvelybe töltött dohány elnevezése.

Még annyit, hogy senkit nem kell lenézni, mert a dohányzás , a játékszenvedély..mind függőbetegség és sajnos sok esetben csak orvosi segítséggel lehet leszokni.

Ezenkívül ha dohányos valakire füstöt fúj ,akkor sem lenézni kell,hanem arrébbküldeni, és figyelmeztetni, hogy legyen tekintettel másokra. Múltkor nagyon mérges lettem egy rendezvényen: kint kellett várni 35fok meleg volt és az összes két darab árnyékos helyet elözönlötték a füstölők..terhes vagyok..így állhattam a tűzőnapon, hogy ne a füstöt szagoljam...észre sem vették,hogy zavar valakit.

Hát ez a probléma nem a dohányzás, hanem a mellékelt viselkedés.

2008. júl. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
46%
Az a jó benne hogy el tudod nyomni a tenyereden és a sok balfasz ettől menőnek néz!
2008. júl. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
73%

Én sem értem, szerintem mikor elkezdik az, hogy menő, aztán rászoknak, és nikotinfűggő lesz a szervezete.

Igen, s ez a legnagyobb gond, hogy a legtöbb bagós, bunkó és önző is, nem értem, ha ő bagózni akar, mért kell azt nekem is szívni, nagyon kevésnek jut eszébe, hogy esetleg odébb menjen mert a többi nem kedveli...

Hozzáálláson legalább változtathatnának!

Más egészségéről ne már ő döntsön!

De azért érdekes, hogy egy dohányos sem ír, ők válaszoljanak!!!

2008. júl. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
74%

Azért nem kell lenézni a cigiző embereket.Max azokat, akik divatból csinálják, mert azt hiszik, hogy ez a menő.Van aki nem tud leszokni azért csinálja.

Én nem lenézem, inkább sajnálom a cigiző embereket.

2008. júl. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

A 3. vagyok.

Dohányzom, és 25-26 éve szoktam rá!

Akkor még "menő" dolognak számított, nem tiltották csak a robbanás veszélyes helyeken! Gyanítom az itt kommentelők közül sokan nem is emlékezhetnek arra az időre! Mostanában szerencsére megváltozott a helyzet, de még nem eléggé! Rengeteg a tiltás, és a dohányzás elleni kampány, valamiért mégse csökkent számottevően a dohányosok száma! Manapság is vannak 14-15 évesek, akik elkezdenek cigizni, pedig tudják jól mit kockáztatnak!

Elég csak egy régebbi filmet megnézni, a főhős lépten-nyomon rágyújt! A kertmoziban olyankor 2 percen keresztül csak a gyufa sercegést lehetett hallani, ahogy mindenki rágyújtott! A zenészek a színpadon is füstöltek!

A '90-es években aztán kezdtek olyan filmeket csinálni, amiben már csak a negatív hős dohányzott! Ezzel is jelezve, hogy az valami rossz dolog! A pozitív hős (Mint pl. a Halálos fegyverben, vagy a Die hard-ban.) épp leszokóban van, vagy az egész film alatt rá akar gyújtani, de sose tud!

Manapság már a gonosz se dohányzik!

A régi sci-fi írásokban, filmekben még az űrhajón is szívták!

Ahogy manapság a fiatalok, régen mi is kiskölyökként a világsztárokat majmoltuk, és ha Humphrey Bogart szívta a Casablancában, akkor mi is menőbbek leszünk tőle! Aztán jött a felismerés, de addigra legtöbbünk függő lett! A nikotin súlyosabb függőséget okoz, mint néhány kábítószer! Gyakorlatilag egy államilag támogatott kábítószer, pont mint az italok!

A cigi olyan, mint az ital: szüneteltetni lehet, leszokni soha! Én is abbahagytam hónapokra, de elég volt egy kis válság, hogy újra kezdjem!

2008. júl. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!