Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 17 éves fiam fűvezik. Valaki...

Liva kérdése:

17 éves fiam fűvezik. Valaki tud konkrét segítséget?

Figyelt kérdés

17 éves fiam fűvezik. Jellemváltozás már látható. Piros szemek, agresszívitás velem szemben. Iskolába alig jár, élsportoló volt 11 évet sportolt, abba hagyta. Mindeng áron pénzt csikar ki belőlem, olyan nincs hogy nem adok. Szerintem már függő lett. Rohan a vesztébe és én nem tudok segíteni. Az apja külföldi és újra nősült, null kontakt. Nekem 2 munkahelyem van. Már rettegek a reggelektől mert pénzt kér. Csúnyán beszél velem és semmi családi élet. Biztosan én rontottam el, de sajnos nincs kiút. Voltam családi csoportban ahol drogos szülők vettek részt, azt mondták rakjam ki a gyerekemet. Persze nekik már felnőtt gyerekeik voltak. Fiatalkorú drogosoknak semmi segítség. és igen is a fű drog. Éa igen is megváltoztatja az embert.

Lassan tönkre megyek ebbe. Szeretem a fiam és nem fogom a sorsára hagyni.



2014. jún. 12. 14:06
 1/8 anonim ***** válasza:
én is egykori drogos voltam.17 évesen feljelentést tettek ellenem a szüleim szakértő tanácsára.azóta nem nyúltam kábítószerhez.az is igaz hogy nekik is közük volt a függőségemhez de mondhattam volna nemet is.17 éves.még nem kap semmi erőset csak egy ejnye bejnyét,rosszabb esetbe pár óra közmunka.én azóta hálás vagyok a szüleimnek!
2014. jún. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 x) ***** válasza:

Valami drasztikus változásnak kell történni ahhoz, hogy leszokjon, valaminek ami kicsit visszarettenti. Kér tőled pénzt, mert tudja, hogy adsz neki. Lehet, hogy már az is elég lenne neki, ha azt mondanád, hogy "nem, nem adok pénzt mert nem akarom, hogy drogokra költsd."

A függők nem veszik észre, hogy problémájuk van, vagy hogy teljesen rászoktak. Csak akkor eszmélnek föl, amikor lassan mindenki elhagyja őket, mert belefáradnak a segíteni akarásba. Tudom, hogy gonoszságnak hangzik, és hogy egy szülő nem szívesen teszi ezt meg a gyerekével, de ez az ő érdeke. Mi is így szoktattuk le az egyik drogos barátnőmet, választás elé állítottuk: vagy mi, vagy a drogok. Először nem akarta letenni, de utána rájött, hogy egyedül maradt és mindenkit elüldözött maga mellől és végül leszokott.

Illetve ha kell erőszakkal is vidd el először drogtesztre, utána pedig szakemberhez (elvonóra akár). Később meg fogja köszönni.

2014. jún. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Gorgo 20 ***** válasza:
Erőszakkal semmire nem mész csak elfordítod, és még jobban ellenezni fogja a kezelést. Először a bizalmába kell férkőznöd, barátjának lenni és még akár egy spanglit is elszívhattok ezzel mutatvan nem ítéled el őt, utána már csak meg kell értetni vele finoman hogy nincsen ezzel semmi gond csak mérsékletet kell tartania és hétköznapokra hanyagolja. Utána később saját eszével is rájön hogy nem vezet semmire ha ezzel tölti mindenapjait.
2014. jún. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mondtam már, vegyél neki.
2014. jún. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 cli_hlt ***** válasza:
A kábítószerfogyasztás egy tünete valami más problémának és (legalábbis eleinte) nem biztos, hogy a probléma maga. Próbáld meg máshogy megközelíteni a dolgot.
2014. jún. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
25%
A fű nem drog !!!
2014. jún. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát mi, vitamin?
2014. jún. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Banita69 válasza:

2015.júliusától működik Győrben a fiatal szenvedélybetegek hozzátartozóinak csoport. Itt minden segítséget megkaphat a szülő, hogy jól tudja segíteni a szenvedélybeteg gyermekét a leszokásban. Helye: Győr, Marcalvárosi aluljáró, Közösségi Kávézó. Hétfőnként 17 órára várjuk az először jelentkezőket. A csoportot addiktológiai szakember vezeti. Érdeklődni lehet: hozzatartozoicsoport@freemail.hu

Az országban már több helyen is működik ilyen csoport, ezeket érdemes felkeresni a szülőknek, mert itt kaphatják meg a leghatékonyabb segítséget.

2016. szept. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!