Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 13 vagyok 1 honapmulva leszek...

13 vagyok 1 honapmulva leszek 14 es cigizek tobb lent?

Figyelt kérdés
1 honapja cigizek es 11-12 evesen tudogyuladasban voltam szerintetek baj most ha cigizek?

2014. jún. 25. 18:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy baj. Túl fiatal vagy még, és egyébként is, a dohányzás káros, az idősebbeknek is árt.
2014. jún. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Tegyed le az a bagót, ha 20 évesen nem akarsz negyvennek kinézni.
2014. jún. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen baj. Nem a tüdőgyulladás miatt, hanem azért, mert a fiatal fejlődő szervezetednek nem tesz jót, ha már most rongálod! Addig kellene abbahagynod, ameddig komolyabban rá nem szoksz, mert akkor már sokkal nehezebb letenni!
2014. jún. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tök 8 hülyébb már úgy sem leszel. :D
2014. jún. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Remelem hogy igy lesz mert mar 1 napja nem cigizek de fojamatosan ha akarok ha nem kivanom meg ra gondolok es es ...
2014. jún. 25. 18:44
 6/10 anonim válasza:
100%

25 vagyok, 13 évesen kezdtem cigizni. Tört volna el a kezed, mikor az első szálat meggyújtottad!!!!

Leírom nálam mi volt.

13 évesen tök "menő" volt cigizni. Aztán szülőkkel harc mikor kiderült, de aztán nagynehezen elfogadták, mert ők is bagóznak, bár nem annyira fiatalon kezdték. Vagány voltam még a gimiben is, hogy én "legálisan" cigizhetek, mert sokan még titkolták otthon. Persze mindeközben a terhelhetőségem romlott, már nem tudtam úgy futni, tornázni, kerékpározni, !SÉTÁLNI!, ahogy előtte.

Elkezdtem fulladni. Kb. 18 lehettem. Millió vizsgálat, allergiateszt, stb. Semmi elváltozást nem találtak, azt mondták tegyem le a cigit. Gondoltam hülye betanult dokiduma, lesz*rom. Kaptam ilyen fújókát, az jó volt. De egyre gyakrabban jött elő rohamokban ez az "alig kapok levegőt" dolog. Olyan volt, mintha a tüdőm alján lenne egy féltégla, és nem menne le teljesen a levegő. Eszméletlen rossz érzés, mikor úgyérzed mindjárt megfulladsz. És ásítás közben sem kapsz annyi levegőt amennyit szeretnél. Szörnyű!!!

Eltelt egy év, megpróbáltam megfogadni az orvos tanácsát. Vettem a reklámokból jól ismert nem olcsó tapaszt...egy kalap üledéket sem ért! Próbálkoztam a napi adag csökkentésével, rágóval, cukorkával, ropival, de nem sikerült. Tovább dohányoztam...megint eltelt az a bizonyos "gyorsan repülős" esztendő. Már a suliban is végeztem, elmentem dolgozni. Természetesen dohányosokkal sikerült összebarátkoznom az első napon. Ők tudták hol lehet cigizni a "dohányzásmentes munkahelyen", hát mentem velük.

Aztán tavaly jött a legrosszabb rész! Egész nap nem kaptam levegőt, se fekve, se ülve, se állva. De azt a büdös mocskot azért el bírtam szívni. Megint elmentem az orvoshoz...a tor-túra ugyanaz, vizsgálatok stb., elváltozás semmi. Tegyem le a cigit.

De még feltett az orvos egy kérdést; Szeretnék-e gyereket? És mikor? Mondtam neki,természetesen szeretnék, és hogy jövőre (vagyis már idén).

És közölte, hogy ha nem teszem le a cigarettát, valószínűleg nem tudom majd kihordani a kisbabát, vagy ha mégis, akkor !OXIGÉNHIÁNNYAL, SÚLYOS BETEGEN FOG VILÁGRA JÖNNI!, merthogy jelenleg egymagamnak sem tudok elég levegőt beszívni, hát még ha ketten leszünk. Nem tudom, hogy ez csak kamu volt, hogy ráijesszen, vagy tényleg így lett volna, de nekem ez volt a pont amikor azt mondtam, hogy soha többé nem gyújtok rá. És kb. 1 éve nem szívom.

Sokkal könnyebben kapok levegőt, már nincs légszomjam és persze rengeteget spórolok! És már próbálkozunk a picivel.

2014. jún. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
31%
Nem fojamatosan, hanem folyamatosan. Két cigiszünet között tanulj meg írni.
2014. jún. 26. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Vasakarat! Szokj le, persze, hogy baj!

Mutasd meg a nikotinfüggő emberiségnek, hogy egy 13/14 éves, ügyesebben szokik le mint egy 40 éves ügyvéd!

Az egészséged és az önbecsülésed (de inkább az elöbbi) ha abbahagyod a dohányzást helyrejön majd!

És egy jó tanács: Írj egy levelet magadnak amiben leírod a cigaretta káros hatásait, és azt, hogy miért akarsz (és miért kell)leszoknod róla. A levelet akkor vedd elő, ha eszedbe jutt a visszaszokás gondolata.

Hajrá!

2014. jún. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Leszoktál már?
2014. júl. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nos igen mert az apam mek kapta a zsebembe a doboz cigit es kaptam is egy taslit,bar ara szamitotam hogy ki nyir de nem Monta ha meg egyszer meg lat hogy cigizek akor a nyelvemmel akaszt fel
2014. júl. 24. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!