Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Heti 5 szál cigi mennyivel...

Heti 5 szál cigi mennyivel növeli a tüdőrák kockázatát?

Figyelt kérdés
Anyai nagyapám abba halt meg, apai nagyapai ágon MINDENKI rákban halt meg. Dédnagyapám kivételével mindenki. Nagyapám él, hála a jó istennek, de minden testvére, unokatestvére, nagynénje, és dédnagyanyám is. Dédnagyapám meg csak meghatl, ki tudja mibe a '70-es évekbe. Így heti 5 szál cigi mennyivel növeli a kockázatát?
2014. jún. 28. 03:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ezt nem lehet tudni sajnos

van olyan tüdőrákos is aki életében nem gyújtott rá.

Ez szervezettől függ mennyire bírja a sok szemetet.

Mindenesetre ne gyújts rá azért mert menő, vagy nagyobb leszel tőle és még sorolhatnám nem éri meg.

Az egészség a legfontosabb.

2014. jún. 28. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

pont öttel több, mint ami kell az egészségmegőrzéshez.


...itt nem szabad leírni, de én is úgy vagyok vele, hogy hetente elszívok alkalomszerűen pár szál vékony cigit.


egye fene, lesz ami lesz.

2014. jún. 28. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A rák kialakulásának legnagyobb kockázat növelője az idő. Sajnos, hogy a dohányzás mennyivel dobja meg az esélyeket nem elhet pontosan tudni.
2014. jún. 28. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Legalább olyan rákkeltő a szmog és a sok vacak, amik az ételekben vannak.
2014. jún. 28. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Tehát, a családod nagyobb része rákban halt meg, te meg bagózol.


Zseniális vagy.


De amúgy a százalékos esély mit érdekel? Ha 0.0001%-al növeli az esélyét, és te belehalsz, akkor boldogabb leszel?


Szerintem ebben az esetben pontosan elég az, hogy növeli a kockázatokat. Ami, elnézve a családfát, alapból is magasabb, erre te ráteszel egy lapáttal.


Ügye azért tudsz arról, hogy a rák ritka kellemetlen halálnem?

2014. jún. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Minek kell az az 5 szál hetente?Örülj neki,hogy nem vagy nikotinfüggő.Én biztos nem gyújtanék rá a helyedben.
2014. jún. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A rák kialakulásához sok tényező szükséges. Mivel a családodban sokan rákban haltak meg, te magad dohányzol az már elég nagy rizikó. Ehhez hozzájön az évek során az ételekkel elfogyasztott adalékanyag és a folyamatos stressz (nem csak lelki, hanem fizikai is, mint a betegségek pl). Ezek együtt járulnak hozzá, hogy kialakuljon a daganat. Persze így sem biztos, hogy ha ezek mind megvannak kialakul, de nagyon nagy az esély rá és gondolom nem szeretnél azon stresszelni majd 30-40 évesen, hogy vajon kialakul-e a rák a szervezetedben vagy sem. Felesleges heti 5 szálat elszívni, mert a heti 5 szálból előbb-utóbb úgyis egy doboz lesz. Csak zárójelben jegyzem meg, hogy a cigi nem csak tüdőrákot okoz, másfajta daganat kialakulásáért is felelős, emellett tönkre teszi a szív- és érrendszert, valamint meddőséget is okoz mindkét nem részéről. Azért, hogy valaki menő legyen nem kell feltétlenül cigiznie is hozzá.
2014. jún. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen,hogy csak heti öt szál,meg napi fél doboz,meg akármennyi,ezt felejtsd el.Ez ugyanolyan önátverés,mint a light cigaretta.A dohányfüst nem az emberi szervezetbe való,rákkeltő anyagokat tartalmaz,ne dohányozz!
2014. jún. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Értem. Az is igaz, hogy anyai nagyapám láncdohányos volt, de a többiek nem is cigiztek. Abszolút nem. Nagyapám cigizett, napi 1-2 dobozzal, de már 30 éve abbahagyta, és semmi baja, hála Istennek. Pedig azok a cigik kemények voltak. Meg dédnagyapám. Ő ahogy mesélték, ahogy elszívta a pipát, gyútjtotta a szipka nélküli cigit.

Kisvárosban élünk, én amióta az eszemet tudom, egy szem gyógysert nem vettem be, és bolti kaja a kenyér amit megeszek. Minden mást itthon meg kertbe termelünk, neveünk. Ezért is gondoltam, hogy heti pár szál belefér.

2014. jún. 28. 16:08
 10/11 anonim ***** válasza:
Hosszútávon sajnos árt ezért ha van mód rá inkább hanyagold.
2014. júl. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!