Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Melyik károsabb? Az alkohol...

Melyik károsabb? Az alkohol és a dohányzás, vagy a füvezés?

Figyelt kérdés

2015. máj. 19. 14:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Mindenképpen az alkohol de az is lebutul aki füvezik
2015. máj. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Ez leginkább a mennyiségtől és a fogyasztás tartósságától függ, hosszabb távon mindegyik leépít, csak máshogy.
2015. máj. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
6%

Fű.

Lehet hogy az alkoholtól csunyább leszel, mrg mittudomén, de ha valaki a fű mellett érvel az már baszhatja az életét.

2015. máj. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 cli_hlt ***** válasza:

Akkó David Nutt et. al. baszhatja az életét.


Lancet cikk absztrakt: [link]


Az érdekes grafinkonok:


[link]

2015. máj. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Alkohol
2015. máj. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%

Mind a hármat szoktam csinálni. Az alkohol a legkárosabb és az okozza a legsúlyosabb függőséget(rendszeresen iszok.) A dohány szintén káros az egészségre de könnyebben leküzdhető a fizikai/pszichikai függőség(rendszeresen dohányzok). A fű pedig ártalmatlan ezekhez képest. Legfeljebb lelki függést okoz mert jó betépve lenni, de ritkán füvezek mert nem szoktam kívánni mindig a hatását.

Ha választanom kellene akkor biztos, hogy a fűt mondanám.

2015. máj. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%

Bizony, mivel az alkohol és a nikotin roppant erős függőséget okoz, ezért nagyon vészélyesek.

Persze ez nem úgy megy, hogy egyszer berúgsz és tönkre megy a májad vagy alkoholista leszel. Ha egyszer cigizel nem leszel nikotin függő és tüdőrákot sem kapsz. Ha egyszer füvezel nem leszel lucsúszott drogos.

De, mivel a fű hatássa sokkal szimpatikusabb (nem jár mérgezési tünnetekkel, csak ha extra sokat szívsz) és még gyenge függőséget alakít is ki ezért, az én szavazatom a fű mellett van. Az egyetlen ellenérvem, hogy ha incs szerencséd (és nekem volt már, hogy nem volt szerencsém) lekapcsol a kék. De ez csak arra vonatkozik ha tudatmódosúlt állapotról van szó.

Az alkohol fogyasztás számomra gasztronómiai élmény, szeretek egy italt elkortyolgatni, úgy, hogy nincs semmi hatása.

A dohányzás pedig kényszer, semmi hatássa nincs rám, mert a szerveztem kialakította a tolerinciát a nikotinnal szemben.

A fű, pedig jól használva, nagyon nagy segítség az életben.

2015. máj. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
37%

Mindegyiknek megvan a maga hátránya. Az alkoholtól és a cigarettától már sokan haltak meg, a fűtől nem. Viszont a fűre olyan gyorsan rá lehet kattani ahogy az alkoholra vagy a cigire soha. Ismerek pár olyan embert akik kipróbálták a füvet és azóta minden akörül forog. Az alkoholizmus azért sokkal lassabban alakul ki. A dohányzás is káros viszont az nem befolyásolja a józan ítélőképességet, a másik kettő igen és a dohányzás nem butít el. Az alkohol nem erősít fel pszichiátriai betegségeket, nem alakít ki paranoiát a fű viszont sok esetben (nem mindenkinél) igen. Viszont a fű nem épít le testileg, sőt sokan híznak is tőle, jokat lehet tőle enni és aludni, viszont elég lustává tesz.

Mindegyiknek megvan a maga árnyoldala.

2015. máj. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Az alkohol nem erősít fel pszichiátriai betegségeket, nem alakít ki paranoiát".

Dehogynem.

2015. máj. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Igaza van az egyik előttem szólónak, hogy a mértéken múlik minden. De mondjuk vegyük azt, hogy valaki két pofára nyomatja valamelyiket, mindennap, és nagy adagokban. Akkor a fű csinálja a legkevesebb bajt, utána jön a dohányzás, és végül az alkohol a legkárosabb a háromból. (Saját tapasztalat).


A fű inkább lelki betegséget okozhat (hangsúlyozom, hogy hosszan tartó TÚLhasználat esetén), előidézhet szorongásos állapotokat, memóriazavart, koncentrációs nehézségeket, motiválatlanságot.


A dohányzásnál a testi károsodás nagyon erős (tüdő, erek, szív), az alkohol mértéktelen fogyasztása pedig testileg-lelkileg taccsra vág. Gyakorlatilag alig van szerv amit ne támadna meg, károsodik a gyomor, a máj, a vese, a gége, a szív és az agy is.


Ha valaki engem kérdez, havi 1-2 füvezés+pár sör, és a maximális jót kapja az ember, minimális károsodás mellett.

2015. máj. 30. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!