Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 1 hete E-cigizem, és néha a...

1 hete E-cigizem, és néha a kezemben lüktet az ér. Van ilyen másnál is?

Figyelt kérdés

Már első nap is az izmom vagy vérerem lüktetett a kezemben. Erősebb nikotint szivok (10-est) mint amit szoktam. De pár nap alatt megszoktam. Viszont az analóg cigarettánál nem szokott ilyen lenni.

Nálatok volt ilyen?


Azt hozzá tenném, hogy sokkal egészségesebb az E-cigi mint a sima cigi. Nem köhögök, nem szédülök, nem fáj a fejem tőle.



2016. ápr. 19. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Én nem javaslom az e-cigit se, van egy ismerősöm akinek komoly baja lett tőle. Javaslom a tiszta levegőt :) Egészséges és nem lesznek tőle ilyen problémáid :)
2016. ápr. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ennek nincsen sok köze az E-cigihez, nekem is szokott lenni, de nem sűrűn cigizek.(Havonta max. 5 szál) Nekem akkor szokott ez lenni, ha megerőltetem magamat és utána sokat pihenek.
2016. ápr. 20. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Első válasznál azért kíváncsi lennék valami konkrétabbra. Pontosan milyen baja lett tőle?

Mert akárhogy keresek, arcbarobbanásos eseteket leszámítva nem találok még külföldi fórumokon sem olyan bejegyzést, ahol ilyen, vagy hasonló eset említve lenne.

Ez meg elég fura, tekintve manapság az e-cigizők számát.


Kérdéshez:

Szerintem nincs sok köze hozzá.

Ha véletlenül több nikotint szívtam mint szükségem lett volna rá, akkor elsőre mindig fejfájás jelentkezik. Meg akiket ismerek még, és szintén e-cigiznek, ők is így vannak vele. PG érzékenységnél meg inkább a torkuk szokott fájni az embereknek, vagy a tüdejük. Ilyen érlüktetésről még nem hallottam.


De viszonylat egyszerűen tesztelni tudod. Próbáld ki, hogy pl egy napig csak 3-as nikotinos lötyit szívsz.

Nikotinon kívül más, nem nagyon befolyásolhatja elvileg.

2016. ápr. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Első nap amikor elkezdtem az E-cigit, a felső karom feszült és lüktetett pár percig. De utána 1 hétig ezek nem jelentkeztek, majd utána megint akkor az alkaromon a tenyerem felett. De az is elmúlt pár perc múlva. A fejem nem fájt.

Eleinte erősnek éreztem, a torkomat kaparta, köhögtetett. Letüdőzésnél erős volt a torok hatás, és kifújásnál még erősebb. Ezen meg is lepődtem, mert a sima ciginél kifújásnál sosem éreztem torok hatást. Lehetséges, hogy a VG vagy PG szerektől lehet. De később ezt is megszokta a torkom.

Igen a nikotin érszűkítő, én is erre gondoltam. Később az ilyenre hajlamos ember majd a lábában érez zsibbadást.

2016. ápr. 21. 16:28
 5/6 A kérdező kommentje:

Ja és ezek akkor is jelentkeztek, ha aznap először E-cigiztem. Szívtam kb 10 mély slukkot, és utána kb 10-15 perc múlva. Pedig ha analóg cigiből elszívtam egy délután 10 szálat, egymás után rövid idő alatt, akkor sem jelentkezett semilyen izom, vagy érlüktetés.

Minden esetre jó dolognak tartom az E-cigit, mindenképpen egészséges és nem lesz szagos a ruhám és a szám tőle. A finom aromák meg főleg megkívántatják az E-cigit. Szerintem minden dohányosnak ilyet kéne szívni, megóvnák magukat a betegségektől és tovább élnének.

Majd kíváncsi leszek májustól mennyivel többen fognak-e E-cigizni, mert a dohányboltokban kapható lesz.

2016. ápr. 21. 16:36
 6/6 anonim ***** válasza:

Bármilyen furcsának hangzik, de ezek a tünetek, elvonási tünetek.(nálam a nyaki ütőér akart szétrobbanni, kb 2 hét és teljesen elmúlt)

Ja, és mielőtt azzal jönnél, hogy nem lehet elvonási tünet, mert van benne bőven nikotin, akkor jobb, ha tudod, hogy sem a dohányzáshoz, sem pedig a függőséghez nincs köze a nikotinnak. Egyébként én is nikotinossal kezdtem az e-cigit(3-as) de pár nap alatt lecsökkentettem 0-ra, a tünetek mégis megmaradtak, mint ahogy írtam kb. 2 hétig.

2016. ápr. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!