Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Egy elektromos cigi hányszor...

Egy elektromos cigi hányszor tölthető újra?

Figyelt kérdés
ezt azért kérdezem mert ma vettem egy ego e cigit dohányboltba és mondta a nő hogy valami 300-szor lehet tölteni vagy mi..most ez igaz vagy ennyire nem értett hozzá? az biztos hogy nem értett hozzá mert ő is papírokon olvasta melyik mit tud stb de ez nem igaz? és vettem hozzá liquid-et is ezen kívül kell még venni majd valamit a jövőben? persze a liquid-en kívül értem ha el fogy nyilván venni kell! :D

2016. aug. 6. 20:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Minden aksinak van egy bizonyos élettartama. 300 töltés elég sok. A gyártó egy hozzávetőleges számot ír a papírra de ez lehet több vagy kevesebb. Egy idő után (hosszú idő) majd azt veszed észre hogy többet kell tölteni, mert gyorsan merül. Aztán megadja magát az aksi és újat kell venni. Ugyanez igaz a telefonra, mp3 lejátszóra, minden aksira. Szóval ez benne van a pakliban.

Ami majd kelleni fog: nem tudom milyen tankot kaptál az aksihoz (egy kép sokat segítene) de az biztos hogy egy idő után porlasztót kell majd cserélni. Érezni fogod a füst ízén. Ha már nem érzed a liquid ízét csak erős égett ízt, akkor csere. Ha a tank többi részének nincs baja akkor elég a porlasztót. Ha esetleg más is van akkor az egész tankot. Egy porlasztó ellenállás 500 ft körül mozog. Egy tank 1000-2000 ft. Attól függ hogy alul vagy felül töltős. (Ez amúg befolyásolja a porlasztó élettartamát is. Én felültöltőst használok a szál fent van ezért nincs állandóan lötyiben. Kollégámnak alultöltős van. Lent van a porlasztó. Folyamatosan ázik, ezért tovább bírja csere nélkül.)

Az a baj hogy nem tudom hogy néz ki konkrétan a tied. Én már több mint egy éve használom az enyémet. 10 hónapja rendes cigi nélkül. Én még nem dohányboltban vettem. De pl. Amit nálunk most a nemzetiben lehet kapni nem is hasonlít az enyémhez. Úgyhogy lehet nem is igaz a tiedre amit most leírtam.

2016. aug. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, az eladó hülyeséget hablatyol mint a legtöbb dohányboltos eladó.

A lítium-akkumulátor, örökéletű.

Ezt úgy értem hogy normális használat mellett nem romlik a minősége. Csak akkor romlik ha nagyon alacsony a töltöttségi szintje. Ezt az alacsony töltöttségi szintet az e-cigi nem szokta hagyni (figyelmeztet, korlátozni kezd, vagy nem enged porlasztani), tehát nem kell aggódni.


Ahogy az 1. írta, a porlasztót kell cserélni, általában 2-3 hetente mert el tud használódni.

2016. aug. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat..még annyit szeretnék csak kérdezni hogy az e cigit hogy szabad tárolni mármint ha éppen nem használom hogy rakjam az asztalra le fektetve vagy állva hogy a jobb? és az nem baj mikor nem használom benne van a liquid? mert félig szoktam önteni mindig de ennyit egyszerre nem szívok el! ??? :D
2016. aug. 7. 16:46
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy normálisan karbantartott e-cigaretta patron, nem ereszt/könnyezik. Ha mégis, akkor le kell csekkolni a tömítéseket, ha ott nem, akkor a kazán üvegszálát/vattáját, mert akkor a légbeömlőkön könnyezik.

Egy normális eladó elmondta volna hogyan kéne tárolni...

Ha zsebre teszed akkor mindenféleképpen kapcsold be a zsebzárat. Arra van, tudod...

Általában 3 vagy 5 kattintás a 'tűz' gombbal és bekapcsol/kikapcsol.

Állítva, fektetve, akárhogy leteheted az asztalra vagy akármire. Bár ez inkább a formájától függ. Az eGo e-cigik inkább állva a jók, mert ugye hengeresek, de viszont magasak is a vastagságukhoz képest. Így szerintem fekvő állásban érdemes letenni, a 'tűz' gomb kitülemkedő formája miatt megáll, max. valamennyit gurul.


És én ezt a 10mp-es teendőt amit elvégezhettél volna kérdésed megválaszolásában leírtam úgy, mint senki más, olyan részletességgel, hogy szerintem egy darab ceruza is megérti ezután. (:D)


Sok sikert hozzá.

2016. aug. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!