Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért szabályozzák ennyire a...

Miért szabályozzák ennyire a cigaretta árusítást?

Figyelt kérdés

Dohányboltokat értem. De ezek az új szabályok amik most jönnek majd miért? Aki dohányos annak mind1 a doboz, akinek meg számít az úgyis divat dohányos és lerakja pár éven belül. De ott az alkohol azt miert nem szabályozzák, pedig szerintem az sokkal veszélyesbb, mert a cigizestől magadnál vagy de ha sokat iszol elveszitheted a kontrollt.

Estleg a dohányipar így reklámozza magát


2016. aug. 27. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Én sem értem. Ez az új doboz ami lesz valami förtelmes...azért ne mondja már meg nekem a k.u.rva állam, hogy én ne dohányozzak. Régen 20 éve még szinte mindenhol lehetett dohányozni. Szomorú hogy ennyire tiltják már a dohányzást. De engem már nem érdekel, hogy az állam hogyan akarja elcsúfítani még jobban a dobozát, mert már töltöm. És a dohányzás NEM okoz halált akkor ha érzed, hogy maár köhögsz tőle vagy rosszul vagy, akkor kell abba hagyni és nem haltál meg. Ennyit a nagy károsításról.
2016. aug. 28. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Trevor. ***** válasza:
54%

Bár én nem dohányzok, néha már tényleg túlzásnak lehet érezni. Majd idővel kiderül, hogy van-e értelme ennek, csökken-e a dohányosok száma. Az alkohol is szabályozva van, közterületen pl. megbüntetnek azért, ha iszol és meglát a rendőr.

#1 Jó lenne utánanézni a dolgoknak, mielőtt az államot kezded szidni. Ez egy Európai Uniós irányelv, nem a magyar állam találta ki és még csak nem is mi vagyunk az első ország, ahol ilyet bevezetnek: [link]

2016. aug. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%

Számodra miért akkora nagy baj az,hogy trafikokban árulják a cigarettát vagy hogy egységes csomagolásuk lesz?Mint ahogy te is írtad,úgyis megveszi a sok szenvedélybeteg.Te is vásárolhatsz továbbra is.A mentolos és más aromájú dohányterméket azért tiltják be mert a fiatalok 99 %-a azt szívja mert az a menő.A piros Symphonia meg a barna Sopianae nem annyira...Egy ideje szó van róla,hogy lesznek nemzeti italboltok is,talán még véglegesen nem dőlt el.De egy dohányost miért zavar az ha az alkohol árusítását nem szabályozzák hasonló módon?Neked attól még egyszínű barna dobozos cigit 'kell' szívnod és ha lennének külön italboltok akkor is azt kellene.Abban igazad van,hogy 'veszélyesebb' az alkoholizmus.De alkoholistából még mindig kevesebb van mint dohányosból.

1-esnek:azzal tisztában vagy ,hogy a 'k.u.rva állam' fog kezelni,megműteni ha adódik valami egészségügyi problémád ami a dohányzással hozható kapcsolatba?Nem védeni akarom az államot,de gondolom minél kevesebb munkát akarnak maguknak.Van a dohányosok nélkül is éppen elég beteg.Azt meg remélem te sem gondoltad komolyan,hogy gyakorlatilag bárki le tud szokni a cigiről mert elkezdett köhögni tőle.Ha így lenne akkor nem lennének tele a kórházak dohányosokkal akik folyton fulladnak,ércsere műtétjük volt,stb.Azért majd ha pár év vagy évtized múlva netán köhögési rohamod lesz a cigitől és rendületlenül szívod tovább..na,akkor olvasd majd vissza a válaszodat.

2016. aug. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Azember sok tekintetben nem racionális kény, bármennyire is meglepő, különféle kutatások szerint van hatása az ilyen marhaságoknak, mint a dobozokra tett elrettentő képek meg a vonzó design eltüntetése. Nem véletlen, hogy a dohányipar mindenhol ezerrel lobbizik ezek bevezetése ellen, ha nem csökkentené a forgalmat, pont leszarnák.


Az alkohollal természetesen igazad van, már régesrég halálfejes egyenüvegekben kéne árulni azt is, de az a lobbi erősebb.

2016. aug. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
* racionális Lény...
2016. aug. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem zavar a dohánybolt, mint ahogy az italbolt se zavarna, sőt támogatom őket. Jó nyilván nem politikai alapon kéne osztani,de ez sajnos az ország sajátossága.

Csak nem igazán értem, hogy a dohányzás miért ennyivel szigorúbb mint az alkohol fogyasztás.

2016. aug. 28. 22:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Az alkoholnál van egy bizonyos mérték, amíg még nem egészségtelen, sőt jótékony, pl. egy pohár bor igenis jót tesz a szervezetnek (csak az kérdés, hogy megtalálják-e a mértéket). A dohányzásnál ez NEM mondható el, mivel egyetlen egy slukk is káros.
2016. aug. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!