Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ki jogosult szociális rászorul...

Ki jogosult szociális rászorultság alapján egészségbiztosítási szolgáltatásra?

Figyelt kérdés
Munkanélküli lettem, lejárt a 90 napos járadékom. Milyen feltételekkel vehető igénybe, szociális, vagy méltányossági alapon? Milyen vagyontárgyak megléte lehet kizáró ok?

2020. ápr. 17. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]


Jogosultsági feltételek:

Annak a személynek állapítható meg a szociális rászorultsága

a) akinek családjában az egy főre jutó havi jövedelem az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének (2013-ban 28.500 Ft) 120 %-át ( 34.200 Ft) nem haladja meg

b) aki egyedül élő, és jövedelme az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 150%-át (42.750 Ft) nem haladja meg

és vagyona sem neki, sem családjának nincs.

2020. ápr. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az összegeket nyilván valorizálni kell, mert ez egy régebbi hivatkozás... De amúgy kb. ezek a feltételek.
2020. ápr. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Akkor nagy valószínűséggel semmire sem vagyok jogosult.

Feleségem minimálbért kap, néha 110-115 ezret. Ketten vagyunk a családban. Van egy 58 nm-es felújításra szoruló panel lakásunk. Plusz egy lepukkadt garázs + egy 8 éves autó. Meg egy eladhatatlan 600 nm-es zártkertem. Ezek szerint vagyonosnak számítok. Vicc ez az egész. Meg némi vésztartalékkal is rendelkezem. A bevételi oldal részemről 0 Ft, a kiadási a havi gyógyszerekkel + a TB-vel 20 ezer.

Számításaim szerint akkor én az állam, vagy az önkormányzat részéről semmire nem számíthatok? Persze dolgozhatnék is, ha tudnék. 58 éves vagyok infarktussal és krónikus szívbetegséggel. Jelenleg még kimennem sem tanácsos. A mexikói drogkartellekben több a szociális érzékenység mint a magyar államban.

2020. ápr. 17. 17:23
 4/7 anonim válasza:

Helló


Hát igazából amit leirtal attól még szerintem meg kaphatód. Azt tudom hogy a megtakarításod az nem érheti el 800.000 Ft hogy a többi hogy van azt nem tudom pontosan.


Nekem most fog lejárni az 1 év sajnos továbbra sincs munkám (betegségem miatt) és majd újra fogom igényelni azt vagy megadjak vagy nem.

2020. ápr. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azzal, hogy a feleségem még dolgozik és így kb 50 ezer Ft az 1 főre eső jövedelmünk, minden nemű támogatástól elesek.

A vagyoni dolgoknak ez miatt nem is jártam utána.

2020. ápr. 29. 18:15
 6/7 anonim válasza:

#4 vagyok.


Én amikor tavaly igényeltem egy kb 100 m2 ház 50 % - os tulajdonosa voltam /vagyok is. Én a szüleimmel ellek ezért én egyedül állónak számítok ezért a szüleim vagyonna nem számít. Az hogy a te feleséged fizetésé hogy számít azt nem tudom pontossan.


De azzal hogy utána kérdezzel nem vesztes semmit.

2020. ápr. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Már utána néztem. Én minden lehetséges dologtól elesem.

A legelső hozzászólásban benne van a lényeg.

2020. ápr. 30. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!