Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egy évek óta fennálló székreke...

Egy évek óta fennálló székrekedés elég indok lehet egy vastagbéltükrözésre 45 évesen?

Figyelt kérdés
Székletvérteszt negatív. Rost, víz, mozgás, meg ilyenek nem segítenek.

jan. 24. 07:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Több, mint elég.
jan. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%
Reméljük nem polip, vagy rosszabb...
jan. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát, ha előtte nem volt jellemző, hogy három napon túl sincs széklet, akkor lehetséges. De ha elmész egy ultrahangra ott is kereshetnek megvastagodást, kokárdajelet stb-t. Vélhetően amúgy a székletvérteszt pozitív lenne, ha nagy baj lenne.
jan. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Amúgy is célszerű ennyi idősen elmenni vastagbél tükrözésre a polipok és kezdődő vastagbél rák kizárása miatt.
jan. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk Magyarországon 50-től ajánlják eleve.
jan. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
45 éves korban kb. 5000-ből egy férfi vastagbélrákos kb. Tehát olyan 15 az egész országban.
jan. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Fiatalabb koromban inkább hasmenéses voltam. Az most nem sűrűn, de előfordul. A normális széklet a nagyon ritka. IBS-re gyanakszom leginkább, olyan alkat vagyok.
jan. 24. 09:38
 8/11 anonim ***** válasza:
A gyanakvás az jó, pláne ha még csak nem is beszél orvossal az ember a bajáról.
jan. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Voltál azóta?
márc. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem sajnos, arra nekem készülnöm kell és folyamatos munka mellett eddig nem tudtam.
márc. 18. 09:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!