Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gyűlölöm a psziszhiátriai...

Gyűlölöm a psziszhiátriai asszisztenst, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Jövő héten, hétfőn kell mennem időpontra, és már most irtózom tőle, pedig csak fél évente kell járnom, és akkor sincs egyetlen egy pszichiáter se, csak az asszisztens. Aki rendkívül bunkó, gúnyos, lekezelő, és hülyébbnél hülyébb kérdéseket tesz fel. Párszor már összevesztem vele, mert nem akartam válaszolni a túlzottan intim kérdéseire. Egy pszichiáternek még talán válaszoltam is volna, de az asszisztensnek? De mi van, ha én nem akarom hogy egy asszisztens analizáljon, és csak azért kérdezget főleg hogy kínos helyzetbe hozzon. A papírra meg úgyis azt szokott írni, amit akart. Magától is talált már ki többféle betegséget nekem, mert miért ne? Azt meg csak aláíratta a pszichéterrel, akivel évek alatt néhányszor találkoztam. Meg is volt lepődve egyszer, hogy miért van a papíromra írva, hogy bipoláris, mikor semmi közöm sincs hozzá. Ő is tapasztalta, hogy nem vagyok az, de jól van legyen, engem már nem izgat. Csak ne kelljen megint ezzel a banyával találkozni. Vagy ha találkozok is vele, legalább békén hagyna, és elég lenne, ha csak a gyógyszereimet írná fel. Mivel jól rá lettem szoktatva évek alatt. Már rég otthagytam volna az egészet, ha nem lennék gyógyszerfüggő.

máj. 7. 08:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Megdöbbentő, hogy asszisztenseknek joguk van ilyesmihez... én betegjogi képviselőnek mondanám el ugyanezt, mást nem nagyon tehetsz. Egyébként a COVID vakcináció alatt is a nővérek voltak a legbunkóbbak tapasztalatom szerint, és kamuztak, hogy csak Pfizert vehetek fel, pedig én is egészségügyis hallgató vagyok (nem fedtem fel magam) és szóvá tettem az orvosnak, aki viszont beadta a kínai vakcinát. Szóval vagy betegjogi képviselőnek, vagy orvosnak panaszolj... az asszisztensek kevesebb tudással rendelkeznek, de gyakorlatorientáltabbak a szakmában, ezért jobban el is vannak szállva maguktól, pedig a Dunning-Kruger effektus alapján sokszor tévednek...
máj. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez elméletben jól hangzik, hogy az orvosnak vagy a betegjogi képviselőnél tegyek panaszt. De mindig csak kettesben az asszisztensel voltam a rendelőben. Egy pszichiátriai beteg szava semmit nem ér egy megbecsült, több évtizede ott dolgozó egészségügyi dolgozóéval szemben. Semmi bizonyítékom nincs, az ő szava az enyém ellen. Ráadásul ha megtudná, hogy panaszt tettem ellene, mégjobban berágna rám. Úgyhogy elméletben létezik betegjog, csak pszichiátriai betegeknél ilyen esetben nem hiszem.
máj. 7. 10:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor pszichiatriat nem tudsz valtani?
máj. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Magán pszichichiátert tudnék csak, de arra nincs pénzem.
máj. 7. 10:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!