Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ki milyen altatót szed?

Ki milyen altatót szed?

Figyelt kérdés
Regóta alvászavarral küzdök frontint szedek, tudom nem altató de bevált eddig, most viszont váltani szeretnék valami erősebbre. Dormicumot kaptam egyszer régebben emlékszem attól aludtam mint a huzat de rövid idejű ezért feltudtam ébredni utánna. Valami kicsivel hosszabb nincs esetleg ami biztos kimegy reggelre? Kiváncsi vagyok kinek mi segített a legjobban.

máj. 14. 04:17
 1/5 L.. István ***** válasza:
59%
Hagyd abba azt a Frontint mert rákattansz, már most erősebbet akarsz, alakul szépen a gyógyszerfüggőség. Rossz alvással irány az alvásdiagnosztika, nekem bejött.
máj. 14. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nem horkolsz az alváslabornak sincs túl sok eszköze. A sok alternatíva után altatóval távoztam. Nekem csak a Gerodorm jött be.
máj. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%
Semmilyet, kifáradok nappal és alszom, mint a balta.
máj. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
34%
Gyogyszerfuggo vagy mar most. Keress egy alvastrenert, aki a bogyokrol is le tud hozni. Horvath Agnes alvastrener segitett egy csaladtagomnak ebben.
máj. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Senior Séf ***** válasza:

Hadd meséljek, kérdező, mi történik a testedben, és miért nem tudsz aludni. A veséid tetején csücsül egy-egy aranyos kis babszem, ez a mellékvese. Ez egy hormonképző szerv, és ő a felelős a kortizol nevű stresszhormon termeléséért. Teszi is a dolgát, amint valamilyen stresszfaktor érint téged. Márpedig érint, folyamatosan! Nem csak a külső, evidens stresszforrások léteznek, mint befizetetlen számlák, túl sok munka, főnököd/párod raplijai, forgalmi dugó, stb, hanem csendes, belső stresszforrások is, mint a behintázó vércukor, bélrendszeri diszfunkció, felborult cirkadián ritmus, a monitorok hideg kék fénye, kihűlt láb,stb. Ezek mind-mind kortizoltermelésre késztetik a mellékvesét, a kortizol pedig esküdt ellensége a melatonin nevű alváshormonnak. Hogy ne lenne, hiszen ha veszélyben vagy, azért termelődik kortizol, hogy ne aludjál, hanem mentsd az irhádat!

Tehát, amint látod, nem holmi alvástréner kell ide, hanem te magad, amint életmód- és étrendváltást vezetsz be.

máj. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!