Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha túl kevés a véradó, miért...

Ha túl kevés a véradó, miért nem szabnak meg valami olyan pénzösszeget, amivel jutalmazni tudnák annyira a véradókat hogy az emberek nagyrésze el akarjon menni?

Figyelt kérdés
tudom hogy "ez nem a pénzről szól", de ha egyszer vérre volna szükség pl. műtéteknél, és nincs, akkor még fizetni is jobb lenne a véradóknak minthogy egyszerűen ne legyen amilyen kell és meghaljon valaki nem?

2012. okt. 10. 22:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Mert így sincs pénzük a kórházaknak, sztk rendelőknek.
2012. okt. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Az eü-ben arra sincs pénz, hogy eszközöket vegyenek a kórházakba.... mégis ki finanszírozná?
2012. okt. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Jól írja az első. Nincs rá pénz. Aki akar az pénz nélkül is ad vért.

Én személy szerint azért nem megyek véradásra, mert iszonyatosan félek a tűtől, és nem bírom a fájdalmat.

De ha valaki élete azon múlna hogy ott helyben adjak vért neki, mert csak az én vérem jó, akkor adok ingyen is.

2012. okt. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Régen fizettek a véradásért, sőt még utána enni is kaptak a véradók.

Erre ma már nem jut pénz.

Ismerek olyanokat, akik Ausztriába járnak át vért adni, 20 eurót kapnak érte.

2012. okt. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mert az emberek többségének a kórház csak a tévében létezik.Sokan bele sem gondolnak,hogy egyszer az ő életüket is ez mentheti meg.Most hallottam,hogy kifejlesztették a művért,ez megoldás lehet a vérhiányra.
2012. okt. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Aki szeretne vért adni az elmegy így is!!! Önkéntes véradó vagyok sok év óta! Szerintem ebből nem lehet, és nem is szabad üzletet csinálni.

Egyébként honorálják a segítséget étkezési utalvánnyal, valamint a véradás előtt kap az ember palackozott ásványvizet és csokit. Személy szerint ennek is örülök, de ha ezt sem kapnék, akkor is elmennék vért adni, mert nincs annál jobb érzés, mint tudni, hogy valakinek ezzel megmentettem az életét.

Nekem ez az érzés is nagy fizetség a véremért cserében!!!!!

2012. okt. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%

Tudod mi a felháborító ebben?!?!

Egészségügyben dolgozom, múltkor volt nálunk véradás (falu), elmentem, persze otthon felejtettem a TAJ-kártyámat. :( NEM engedtek vért adni, pedig rendszeres véradó vagyok, ami a gépükben ugye látszik is.

Aznap bementem éjszakára dolgozni, s a betegünknek nem jött meg a kért vérmennyiség, mert NINCS!!!

Ezen borzasztóan felháborodtam!!! (Tudom, ez nem a kérdésedre volt válasz, de le kellett írnom!)

2012. okt. 11. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mer' a saját szarukat is megennék, ha nem lenne büdös. De a TB-t fizesd, mint a kisangyal, csak éppen lófszt se" kapsz érte.
2012. okt. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 homo ludensz ***** válasza:
Sajnos én soha nem adhattam mivel mindig volt valami bőr problémám és a bőrgyógyász sokszor csináltatott laborvizsgálatot éveken át. Az iparban dolgoztam így az olajjal hozta összefüggésbe. A munkahelyen mindenki boldogan ment csoportosan és kaptak szendvicset meg egy sört.Nem ez rosszul esett,kirekesztetnek éreztem magam. Nem tudom hogy csak a városi legendának volt de már akkor is az a hír járta hogy itt begyűjtik és jórészt kiviszik Vietnamba az ottani kórházakba mert akkor még a szoc.tömb országaihoz tartoztunk. Aztán széthullott az is a lelkesedésünkkel együtt és mindent a pénz határoz meg. Akinek van az átlépi a várólistát,vip. kórterembe gyógyul vagy magán klinikán ezért jogosnak tartom hogy aki vért ad azt fizessék meg.
2012. okt. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

10-11 06:58-as!

A férjem is így járt,otthon maradt a TAJ-kártyája:( ráadásul mi vagyunk az önkéntes vöröskeresztes szervezők,akik kihordjuk a meghívókat,plakátokat stb..:(

Arról nem beszélve,hogy nem lehet egy perccel sem tovább tartani magát a véradást,mert regisztrálni csak addig lehet,amíg meg volt hirdetve...még akkor is,ha 10 embert elküldenek...tudom én,hogy a vérellátósok is emberek,akiknek még utazni haza stb...de az a 10 ,vagy akárhány véradó nem biztos hogy legközelebb el tud,vagy el akar menni...

Ráadásul a nagynéném is havonta nem egyszer 2 hetet!!! fekszik kórházban,mire megkapja azt a 4 zacskónyi vért,ami nélkül nem tud létezni.

Engem meg kizárt a rendszer...meghibásodás,vagy valami ilyesmi miatt-ok nélkül-de feloldani csak a megyei főorvos tud....

Szóval katasztrófa!!Nevezhetjük népirtásnak...de én akkor is megyek,ha ingyen lesz,se ásványvíz,se csoki,se utalvány....csak oldjanak fel a kizárás alól!!

2012. okt. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!