Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jó ötlet 2,5 évesemet jutalmaz...

Jó ötlet 2,5 évesemet jutalmazni, ha használja a bilit pelus helyett?

Figyelt kérdés

Mini matricákat készítettem elő.Ha bilibe megy a dolog, akkor kap egyet.

Már pár hónapja úgy vagyunk, hogy egyik nap bugyi, aztán pelus.Össze-vissza.Igazából lusta elmenni a biliig ahogy észrevettem.

Rosszat teszek a jutalmazással?



2012. máj. 30. 13:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem teszel rossza a jutalmazással, de ha már leveszed a pelust, ne add vissza rá.
2012. máj. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
51%
Szerintem is jó dolog a jutalmazás, legalább tudja mennyire jót csinál. Jön a nyár, ilyenkor szerintem is jobb ha nem adsz rá már pelust. Több bugyit kel mosni, de ilyenkor azok is hamar megszáradnak. Aztán majd rájön... Nyugi, nem megy egyik napról a másikra!
2012. máj. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is, ha már egyszer leveszed a pelust, akkor az végleg legyen, mert az csak megzavarja a gyereket, hogy néha van rajta, néha nincs. Így sokkal tovább tart szobatisztává válni. A matrica jó ötlet, de a nagyobb tárgyi jutalmat (játékot pl.) kerüld el. Nálunk az a jutalom, ha pisil a wc-be, hogy megnyomhatja az illatosítót (direkt neki vettem).
2012. máj. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

össze-vissza ne variáld mert megzavaod. ha úgy vetted észre,hogy még alkalmatlan rá akkor pár hétig megint pelust használjatok,aztán megint kezd el biliztetni.

viszont ha úgy látod hogy érdemes próbálkozni,akkor meg kitartás!! és a jutalmazás az jó ötlet,meg ami még fontos a sok dícséret.

2012. máj. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A dicséret mindig ment.Ma annyira örült a matricáknak.Féltem, hogy rosszat teszek vele.

Nagyon nehezen megy a leszokás.Gondolom a kistesó érekezése is hátráltatta a dolgot.

Szeptembertől kezdené az ovit.Remélem addigra sikerül a bugyihasználat.

Köszönöm a válaszokat!

2012. máj. 30. 13:42
 6/10 anonim ***** válasza:
én is megkérdeztem a védőnőt anno erről.... A válasz az volt:csak óvatosan a jutalmazással,mert te sem kapsz jutalmat,ha .....wc-be,ennek természetes dolognak kell lennie.Max örülni kell,nagyon!
2012. máj. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én is így kezdtem,de csak két napig tartott,mert utána baeset nélkül mindig wc-be,bilibe pisilt,kakált,mindig szólt.vettem neki egy micimackós füzetet,abba ragasztottuk,de nincs benne sok matrica,mert tényleg hamar leszokott.úgy látszik,ő tényleg érett volt rá
2012. máj. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jutalmazással kezdtem én is, kb 1 hétig kapott jutalmat,most már csak örvendezés van. Ez a 3.hét,nagyon ügyes, már csak éjszakára van pelus.

Ha teljesen leszokik,vagyis éjszakára se kell majd,akkor kap nagy meglepit :o)

2012. máj. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ez nagyon bejött.Nem volt baleset egyáltalán.Bugyiban megy bolttól elkezdve mindenhova.Ha útközben pisil, akkor közli, hogy hazaérkezéskor igényt tart a matricára:D
2012. máj. 31. 22:22
 10/10 anonim válasza:
Gratulálok! Örülök neki!
2012. jún. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!