Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Rádiófrekvenciás horkolásgátlás?

Rádiófrekvenciás horkolásgátlás?

Figyelt kérdés
Párom nagyon horkol és hallottam erről a megoldásról.Én Békésmegyei vagyok.Hol csinálnak ilyen beavatkozást Magyarország területén?Mennyi a költsége?Esetleg fizeti e az OEP?Aki túl van ilyen beavatkozáson annak kíváncsi lennék a véleményére.Előre is köszönöm

2013. febr. 7. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


Páromat itt műtötték, lézerrel. A műtét ingyenes, az ott töltött napot+altatást kellett kifizetni (40 000). Szerintem nem sokat használt, iszonyatos fájdalma volt 1 hónapig. Őt lézerrel műtötték.

2013. febr. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszod.ez nem valami bíztató :/
2013. febr. 10. 09:26
 3/5 anonim ***** válasza:

Nehogy fizessél érte! A horkolásgátlás műtét TB által finanszírozott! Nekem is volt ilyen műtétem. Elmentem egy magándokihoz, fizettem egy konzultációs díjat (kb. 10e), majd utána elvégeztek ingyen TB-re egy alvásvizsgálatot, ezután volt egy másik konzultáció kb. 5e-ért, amiben megbeszéltük a műtétet. A műtétet rendes műtőben, nem lakáson végezték :) és a végén aláírtam, hogy a műtétet elvégezték és a TB-nek ez kb. 60e Ft-ba fájt. Azt tudni kell, hogy ez a műtét azért támogatott, mert a horkolás során a vérnyomás jelentősen megemelkedik, ezért a szív- és érrendszeri betegségek egyik kiváltója (olyan, mintha 100 métert sprintelnél folyamatosan). A horkolás során a szívinfarktus és az agyvérzés veszélye megnő!


A műtétemet itt végezték: [link]

A gégészeten bejelentkezik az ember, ha nincs pénze, akkor hosszú időt kell várni a műtétre, de elvégzik. Ha már az orvosnál vagy, akkor ott megkérdezed, hogy magánrendelés keretében is elvégezhető-e. Ennyi.

2013. nov. 10. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja, és rádiófrekvenciás horkolásgátlásos műtétem volt. Használt. Nem volt fájdalmas a műtét, csak nagyon sok injekciós tűt szúrnak az ember szájába műtét előtt. Bemetszéseket végeznek a szájpadláson, stb, valamint az uvulád (az a kis lógó-mozgó darabka a torkodnál, ha kitátod a szád és a tükörbe nézel) kb. kétharmadát levágják. Ha nem akarsz altatásban végzett műtétet, akkor nem is kell bentmaradnod. Én nem kértem, végig fent voltam, ülve csinálták a műtétet, teljesen magamnál voltam, semmit nem éreztem. Az rossz volt, hogy nyelni nem tudtam, ezért időnként ki kellett engednem a számból a folyadékot egy tálkába, addig vártak a dokik :)

Műtét után kb. 2 órát fektettek a megfigyelőben, utána megnézték a torkom és hazaengedtek. Nagyon erős fájdalomcsillapítót kaptam, amíg az tartott két hétig, annyit éreztem csak, hogy olyan a torkom, mintha megfáztam volna és kicsit fáj. Nem nagyon, csak annyira, hogy tudtam, van torkom :) Aztán, amikor elfogyott a gyógyszer, majd megőrültem!! :) Akkor a doki javaslatára Advil Ultrát szedtem (azt hiszem azt a fájdalomcsillapítót, régen volt már) amikor azt éreztem, hogy már elviselhetetlen. De vigyázni kell, mert abból meg korlátozottan lehet csak szedni naponta. Szóval még két hét kicsit rosszabb állapotban, de már folyamatosan gyógyuló stádiumban, egyre kevésbé fájt.


Utána jól aludtam, nem is volt semmi gond, napközben sincs akkora fáradékonyság, mint korábban. Ami gondot jelent: a műtét után, ha az illető hízik, akkor a horkolás visszajöhet anatómiai okokból! Sokaknál ez volt a probléma. Állítólag a lézeres műtétek több fájdalommal járnak és kevésbé hatásosak. A műtét előtt beszélgettem ott egy férfival, az is lézeres műtét után ment erre fél év után...


A rádiófrekvenciás műtét olyan, hogy egy eszközt raknak a szádba, ami olyan, mint egy cső, teljesen vérmentes itt is a műtét. Illetve ami van, az a lézeresnél is van...


A műtét kockázata, amire nekem külön felhívták a figyelmemet: a műtétnél az uvulától nem messze megy egy nyaki artéria. Ha az megsérül, meghalhat az ember... Ezért is vannak a műtőben életmentő felszerelések :) De ha együttműködsz a dokival, nem ugrándozol, nem lesz gond :D - nincs műtét kockázatok nélkül.

2013. nov. 10. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nekem kétszer is volt rádiófrekvenciás műtétem, egymás után kb 1 évvel. Egyik sem használt.

A műtét igen kellemetlen, után pedig erős torokfájással jár 1-2 hétig. Jópár napig nem egyszerű aludni és iszonyatosan erős a horkolás. Utána némileg csökken, majd visszaáll az eredetire.

Sok pénz, sok kellemetlenség, semmi haszon.

2014. júl. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!