Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan zajlik az epekő műtét?

Hogyan zajlik az epekő műtét?

Figyelt kérdés
Anyukámnak nemsokára epekő műtéte lesz és nagyon félek. Ez ugye nem egy veszélyes műtét? Hogyan zajlik az egész? Szeretnék ott lenni vele a kórházban, annyira aggódom miatta. Meddig van rosszul utána az ember, meddig nem mozoghat, kell neki segítség? 50 éves.
2014. márc. 4. 18:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyik simerösömnek nem rég volt. laparoszkopiával volt és kb 4 napot volt kórházban. Utána 1-2 hétig volt segitsége mert akkor voltak 5 hónaposak az iker fiai, a maga ellátásáhooz nem kellett volna segitség de a babák miatt muszáj volt nem emelhette öket na meg ugyebár sok emlo van két kisbabával.
2014. márc. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
laparoszkópiával történik, csinálnak 2-3lyukat és ott műtenek. Pár napos lábadozás a kórházban és hazamehet. Egyszerű beavatkozásnak számít, de az epehólyagot eltávolítják ami nem mindenkinek sikerül jól. Szóval utána előfordulhat hasmenés a sok epe miatt vagy epésreflux, amikor az epe a rossz irányba a gyomorba folyik vissza, ami gyomorégést, böfögést, puffadást és hányingert okoz. Van olyan ismerősöm akinek semmi baja nem volt műtét után de valamelyik folyton puffad meg nem is hízik annyira.
2014. márc. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Januárban volt ilyen műtétem. 3 nap az egész. Műtétet megelőző nap befeküdtem, hashajtót kaptam. Én este kértem egy altatót, mert elég éberen alszom, anélkül aludni aligha tudtam volna akkora volt a zajongás, jövés-menés. Enni délutánig szabad, inni éjfélig. Másnap reggel 9-körül betoltak, előtte nyugtatót adtak. Kevert altatás volt, gáz+vénás. Mikor felébredtem, kicsit kábult voltam, de fájdalmat nem éreztem. Egy csövet (ún. drain cső) hagytak bennem a jobb oldalamon, de ez sem fáj, inkább kellemetlen volt kicsit, főleg már a vége felé. Felkelni nem lehetett, majd csak a műtétet követő reggelen. Enni nem lehetett a műtét napján, csak kekszet, és teát hoztak mellé. Fájdalomcsillapító nekem nem kellett, nem fájt semmim. Másnap reggel talpra állítottak a nővérek, de eléggé gyenge voltam. 3-4-ik felkelésnél már jobb volt, de lassan kell felkelni, óvatosan sétálgatni kicsit, majd vissza az ágy, és így ismételgetni. Minél többször sétáltam, annál jobb volt. Túlzásba nem kell vinni azért. Másnap kivették a csövet, ami nem fájt, de eléggé kellemetlen volt. 10 mp az egész. Aznap már kaptam pépeset enni. Fájdalmam továbbra sem volt. Rá következő nap hazaengedtek. Otthon egy kis segítség kell a fürdetéshez, egyéb dolgokhoz, enni szigorű diéta szerint kell (ezt a kórházban majd elmondják), és a fizikai terhelést kerülni kell egy ideig. 2 hetig voltam otthon vele. 10 napig véralvadásgátló szuri megy minden nap. Ezt bárki otthon beadhatja. Összességében visszatekintve elég egyszerűen, símán ment minden. Persze embere válogatja ki hogy viselni, és hogy alkalmazkodik a szervezete a megváltozott körülményekhez. Ma már mindent eszek, semmi panaszom. Ez a laparoszkópiás műtét, a régi módszer merőben más. Remélem tudtam segíteni!
2014. márc. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!