Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan lehet házilag orcseppet...

Hogyan lehet házilag orcseppet készíteni? Szörnyűű, ahogy bevan dugulva az orrom, nem kapok levegőt stb.

Figyelt kérdés
pár napig egyedül vagyok itthon , viszont csak épp annyi pénzt kaptam amiből eléldegélek,ugyhogy most nem vehetek magamnak orrcseppet,viszont nem birom már tovább:S:S hogyan lehet házilag orrcseppet készíteni?
2010. febr. 18. 12:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Úgy értem, kérj a szomszédtól orrcseppet kölcsön! Nem mondták, kihez fordulhatsz vész esetén?

Hívd fel anyut, biztos van valami dugipénz valahol!

2010. febr. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
háth anyukám meghalt nem rég:S és apukám kicsit zűrös mostanába papírokat men el intázni pár napra. nagymamám és rokonaim nem itt élnek, de megoldódott , kértem kölcsön barátnőmtől.azzért köszönöm a válaszokat!
2010. febr. 18. 17:16
 13/13 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb gyógyszer: a tengeri só


A tengeri só fertőtlenítő hatása miatt hatékonyan, de kíméletesen tisztítja az eldugult orrjáratokat.


Házilag is elkészíthetjük a sóoldatot: keverjünk két dl forralt vízbe negyed mokkáskanál konyhasót, és ebből cseppentsünk naponta háromszor a patikában kapható cseppentővel.


Vagy használhatunk illóolajokat, pl. eukaliptusz-, kámfor-, vagy kínai balzsamolajat is, mert ezeket belélegezve nem csak a légutakat tehetjük szabaddá, hanem megakadályozhatjuk azt is, hogy elszaporodjanak a vírusok és baktériumok a légutakban, és átterjedjenek a légzőszervekre torokgyulladást, vagy komolyabb betegségeket okozva.


Csepegtessünk pár csepp illóolajat egy zsebkendőre, és közvetlenül szippantsuk be a hatóanyagokat, és addig ismételjük az inhalálást, amíg ki nem dugulnak az orrjáratok.

2014. jan. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!