Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi kell ijenkor tenni?

Mi kell ijenkor tenni?

Figyelt kérdés
14/L. Holnap orvosi vizsgálat lesz a suliba. Fent lent (a lenten azt a lentet értem). Tegnap este megjött a menzeszem és azt nem tudom, hoy ijenkor szolni kell az orvosnak vagy úgy is megnézi?. Lécci segítsetek!

2015. ápr. 23. 15:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Még életemben nem hallottam, hogy iskolában nőgyógyászati vizsgálatot is végeznek! Kérdező! Szerintem te elérthettél valamit!
2015. ápr. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
*ilyenkor
2015. ápr. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
De már volt hatodikba és most nyolcadikos vagyok. Igen, holnap.
2015. ápr. 23. 16:59
 4/21 A kérdező kommentje:
De már volt hatodikba és most nyolcadikos vagyok. Igen, holnap. Szerintetek szoljak az orvosnak vagy hadjam, hogy csinálja?
2015. ápr. 23. 17:00
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Milyen vizsgálatokat kell elvégeznie egy iskolaorvosnak?

2012-03-02 11:03:27

"Milyen vizsgálatot kötelező elvégeznie egy általános iskolai orvosnak?" - érkezett a kérdés a minap szerkesztőségünkbe. "Merthogy a második osztályos kislányomat meztelenre vetkőztetve nőgyógyászati vizsgálatot is végeztek nála. Nem kell az ilyenről előzetesen engedélyt kérni a szülőtől?"


Tudomásunk szerinte az iskolaorvos feladata a 2. osztályos általános iskolás tanulók esetében teljes fizikális vizsgálat, melybe a nőgyógyászati vizsgálat nem tartozik bele. Abban az esetben, ha probléma merülne fel a gyermek személyi higiéniájával, fejlettségével, fejlődésével vagy szervi problémáival kapcsolatosan, úgy ezt a területet csak szakorvos vizsgálhatja a szülő jelenlétében. Az iskolaorvos feladata, hogy az osztályfőnökön keresztül felhívja a szülő figyelmét az esetleges problémára, és megfelelő helyre irányítsa őket. Abban az esetben, ha az iskolaorvos gyermeknőgyógyászati vizsgálat elvégzésére jogosult, tehát papírja van róla, ért hozzá, még akkor is a szülő beleegyezését kell kérnie a vizsgálat megkezdése előtt, illetve ne felejtsük el, hogy minden kiskorú személy esetében a vizsgálatokon a törvényes képviselőnek, vagy egy nagykorú hozzátartozónak joga van részt venni pontosan amiatt, hogy tanúsítsa az emberséges bánásmódot, ezáltal megelőzve a lelki törést.

2015. ápr. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben igaza van az előttem szólónak.
2015. ápr. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

De milyen szülők lehetnek itt ha hagyják hogy fiúknál és lányoknàl az alsónemű tartalmát nézegesse egy nem szakorvos?


Nem értem a szülőket egyszerűen!


Egy normális szülő azért nem engednê hogy akárki a gyerek nemiszervét nézegesse.


Meg gondoljuk màr vêgig egy iskola orvos ha megvizsgálta a gyereket felül,nem fogja megvárni hogy valamennyire felöltözzön,az meg undorító hogy teljesen meztelenül vizsgálja meg őket,úgy tegye egy gyerek a lábat szét.

Vagy hànyszor lehetet hallani hogy kis csoportokba vizsgáltàk a gyerekeket.


Egy valamire való gyerek se vizsgáltatná magát meztelenül vagy mások előtt.

2015. ápr. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

A nemiszerv vizsgálatat iskolában nem kötelező elvégeztetni,erre senki nem kényszeríthet titeket.Ez megtagadható vizsgálat.


Tudod mikor húztuk volna le az alsónkat.


Nem is értelek sem téged,sem a szüleiteket hogyan hagyhatátok hogy ott nézegesen bárki is.Senki nem mer szólni.


De a szüleitek tudnak róla?

Nem csinálnak semmit,nem szólnak érte?

Az orvos milyen nemű?

Fiúk nemiszervêt is megvizsgálja?

Hogyan is zajlik a vizsgálat?(gondolom alap vizsgálat utána jön ez)

Ilyenkor csak alul nincs ruha rajtatok?

Csak egy ember van bent vizsgálatkor?



Mért hagyjátok?



Ez nagyon nem normális dolog!

2015. ápr. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Milyen iskolába jársz?Bíztos nem engedném,tudod mikor.Tudják már hogy meddig mehetnek el.Milyen emberek vannak.Ilyen néma tesze-toszák a fiatalok.
2015. ápr. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Már meg volt a vizsgálat. Nekem nem nézték. Amúgy meg csak ippen belekukkant. Nem fájt a többieknek.
2015. ápr. 25. 13:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!