Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy is van ez, ha nincs tb-m?

Hogy is van ez, ha nincs tb-m?

Figyelt kérdés
Azt mondta egy orvos ismerősöm, hogy az idei évtől ha nincs tb-m helyben kell fizetni az orvosnál. Ez igaz? Vagy továbbra is utólag lehet rendezni? Valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?
2010. máj. 24. 22:18
 1/4 anonim ***** válasza:

"Mi történik akkor, ha valakinek rendezetlen a jogviszonya?

A jogviszony-ellenőrzés eredményétől függetlenül mindenki megkapja a szükséges egészségügyi

ellátást: Amennyiben az ellenőrzés eredményeként kiderül, hogy a beteg nem szerepel az OEP

jogviszony-nyilvántartásában, az OEP finanszírozott ellátás nyújtását akkor sem tagadhatja meg az

egészségügyi szolgáltató (!), és nem téríttetheti meg a beteggel az ellátás (gyógyszer, segédeszköz, stb.

teljes árát,) költségét. Viszont a szolgáltató köteles egy, az OEP honlapjáról letöltött értesítő

átadásával a betegnek tájékoztatást adni a jogviszony hiányáról, amennyiben belföldi jogállású

személyről van szó."


Ez az OEP 2010 márciusában kiadott tájékoztatójában van. Az OEP oldaláról lehet letölteni. Rémületes, mennyi hülyeséget elterjesztenek emberek, és a végén még az orvosok is elhiszik. Ha valakinek nincsen tb-je, ki kell ezt nyomtatni, és odadugni a doki orra alá, ha meg akarja tagadni az ellátást, vagy azért fizettetni akar. Amúgy meg érdemes bemenni az apeh-hoz és rendezni, havi mindössze 4950 Ft, és mindenhol szent a béke.

2010. máj. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2010. máj. 24. 22:31
 3/4 anonim ***** válasza:

A másik lényeget lehagyta az előző hozzászóló:


"2008. január 1. után a jogviszony hiánya esetén az OEP köteles átadni a jogviszonnyal nem rendelkező beteg adatait az Adó és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatalnak, amely a bejelentési és járulékfizetési kötelezettség teljesítését megvizsgálja, mulasztás esetén az elmaradt járulékot behajtja. (Fontos! Nem az ellátás költségét, hanem az elmaradt járulékot hajtja be az APEH!)"


És az APEH nemcsak a TB befizetéseket fogja vizsgálni, ha már egyszer vizsgálódik...

2010. máj. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nem volt jogviszonyom, voltam dokinál, nem jelentett le az OEP-nél, csak nekem szólt. A normális dokik lojálisak veled, nem fognak jelentgetni. Utána bementem magamtól az APEH-hoz rendezni, ott mondták, hogy másfél évvel ezelőtt volt utoljára bejelentett munkám. Kérdeztem, mikortól fizessek, mondták, hogy amikortól akarom, nem muszáj visszamenőlegesen, elég aznaptól, mert ha zöldet mutat a rendszer, utólag nem kutakodik sem az OEP, sem az APEH.
2010. máj. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!