Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkoholistává válhatok?

Alkoholistává válhatok?

Figyelt kérdés
Ezen a nyáron eddig kb 15x rúgtam be, de csak is haverokkal házban és kocsmában. Nemrég szakítottunk a barátnőmmel és elseje óta minden nap leiszom magam. Néha eléggé spicces állapotig néha emlékezet kihagyásig. Nemrég ahova járok boltba rátalaláltam erre az olcsó 2 literes kannás borra és 3 napja csak ezt iszom minden este. Nagyon tönkre vagyok lelkileg és szinte csak az alkohollal érzek valami boldogságot de még azzal sem. Szerintetek már rászoktam? Soha az életben nem voltam még ennyire depis.

2022. júl. 7. 00:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
45%
Már rég az vagy.
2022. júl. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 L.. István ***** válasza:
100%
Hogy rászoktál-e csak egy módon tudhatod meg: ha leállsz. Még nyár közepe sincs és két-három naponta berúgtál? Nem lehet, hogy ezért dobott a csaj?
2022. júl. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Szerintem tudd le ezt a depressziós időszakot. Nyolc év után szakítottak velem, gondolhatod, hogy hasonló terveim voltak a nővel. Néha kell a borongás, de gondolj arra, hogy az alkohollal csak mérgezed magad, semmilyen más célt nem szolgál. Én azért nem iszom, mert mindig végiggondolom, hogy kell nekem a másnapos lét, a rosszullét meg a fejfájás? Nope, nem hiányzik. Inkább elkezdtem futni, súlyzózni, többet olvasok és lekötöm magam egyéb más tevékenységgel. Akkor iszom csak, ha elmegyek bulizni. A lánynak is melyik a jobb üzenet: azt látja, hogy faszább gyerek lettél vagy egy szerenecsétlen balféket? Szóval te vagy magad legnagyobb ellensége, fejezd be az önpusztítást és arra gondolj, ami előrevisz.
2022. júl. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
Az ilyen bánativók általában maguktól abbahagyják ezt az életmódot. Szóval igyál addig amíg egyszer csak magadtól felhagysz az egésszel, és visszaáll az életed az alaphelyzetbe. Gyanítom, hogy még iskolába jársz, tehát itt egy remek hír: szeptembertől esélyed sem lesz minden nap lerészegedni, valamint visszamész közösségbe, ahol mindig van lehetőség egy új kapcsolatra. Szóval nem, ennyi idő alatt nem leszel alkesz. Maximum párszor rohadt másnapos.
2022. júl. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Miért írod ide ezt a kérdést? Pontosan tudod te is a választ. Más szájából is hallani akartad? Tessék, jó páran leírták.

Más srác miatt hagyott el? Lehet, így volt. De nem biztos. Az viszont biztos, hogy az életben még sok nehézségeid lesz, mint mindenkinek. És ha neked jelenlegi szellemi képességeiddel az alkohol az egyetlen megoldási ötleted, akkor később mi lesz? Az agyad pusztítod, tehát folyamatosan butítod magad. Már most se találsz a bajodra más megoldást, akkor lejjebb pusztított aggyal mitől találnál?

Keményen fogalmaztam, de nem baj. Szedd össze magad, gondold végig, hogy pontosan mi volt a kiváltó ok, tanulj belőle, változz, fejlődj, lépj tovább. Ebben a felsorolásban az alkohol nem szerepel.

Ha felfogtad, amit írtam, akkor jó! Ha nem, akkor már régen rossz.

2022. júl. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nah?
jan. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!