Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ásványvíz helyett, felforralt...

Ásványvíz helyett, felforralt csapvíz? Már kétszer melegítettem csapvízet és mind a kétszer rossz íze volt. A fazék alján fehér pontok vannak. Miért lehet ez és egészséges így inni, vagy nem?

Figyelt kérdés

A csapvizet nem tartom tisztának és az íze is rossz, ásványvízzel meg a sok műanyag üveg a gondom.

Akkor most mit igyak? :D



2022. nov. 15. 23:14
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Mitől lenne egészségesebb a felforralt víz, mint a sima hideg???
2022. nov. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Mert elpusztulnak benne?
2022. nov. 16. 19:49
 13/27 anonim ***** válasza:
63%

Mi pusztul el benne bakker???


A csapvíz a legszigorúbban ellenőrzött élelmiszeripari termék!

Semmi olyan nincs benne, amit el kéne pusztítani.

2022. nov. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Szerintem és még jó pár ember szerint nem tiszta a csapvíz, tele van gyógyszerekkel és hormonokkal. Nem ártana, ha elbeszélgetnél egy laborban dolgozó emberrel.

Nem tudok senkiről aki csapvízet inna, pedig van pár ismerősöm. Ennyire senki nem sajnálja a pénzét.

Nem is ez volt a kérdés, hanem hogy van e harmadik alternatíva és hogy felforralva egészséges e.

2022. nov. 16. 20:43
 15/27 anonim ***** válasza:
77%

14: kellemes további rettegést, paranoia rulez! :-D


Szemmel láthatólag a...valis cikkek alapján tájékozódsz,


Mivel a kutatóintézetben, ahol dolgozom, több labor is van, szinte naponta beszélek laborban dolgozó emberekkel. :) Szóval nekem ne vetíts...

2022. nov. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
63%

gugli random első találat...


"A manapság sokat emlegetett, és számos vitát kiváltó gyógyszermaradványok tekintetében sem találtunk terhelő adatot. Tesztünkben – elsősorban fájdalomcsillapítókban és fogamzásgátlókban előforduló – 16 gyógyszermaradványt vizsgáltunk, de mindegyik a kimutathatósági érték alatt volt."


[link]


[link]

2022. nov. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Tudtam! Előre írni akartam, hogy te laborban dolgozol, de nem tettem, mert kíváncsi voltam, hogy ez lesz e a válaszod és ez lett. :D

Valamivel csak alá kell támaszd a kommented és azt, hogy sajnálsz kis pénzt az egészségedre. Még a legszegényebb ismerősöm sem iszik csapvízet.

Ásványvíz mindenkinél alap. Még a falun lakók is ásványvízet isznak.

Sajnállak, hogy ennyire sajnálod a pénzt magadra és az egészségedre.

Ez olyan igénytelen., főleg ha nő vagy. Ki tudja még mire sajnálod a pénzed.

Ezeket a vizsgálatokat meg hagyjuk! Senki sem fogja azt írni, hogy veszélyes, mert az nem hangzana jól.

Nekem viszont tényleg van laboros ismerősöm és óva intelek a csapvíztől.

2022. nov. 16. 21:15
 18/27 anonim ***** válasza:
81%
17: jól van, rettegj tovább... Jól szórakoztam. :-D
2022. nov. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Attól függ hol, de Budapesten a legjobb minőségű a csapvíz. Viszont vannak olyan tézisek is miszerint az ásványvíz még károsabb, mint a csapvíz. Hát ki tudja, mindenki mond mindenfélét.
2022. nov. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

19: igen-igen, volt már ilyen teszt is.


Akkor szoktam nagyot röhögni, mikor az ilyen kérdezőféle rettegők a magas ásványtartalmú palackos vizet dicsőítik, amiben ugye forralás után sokkal több "fehér izé" jönne ki, mint a csapvízből....


LOL

2022. nov. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!