Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem tudom kipihenni...

Miért nem tudom kipihenni magam? Gyakran felkelek éjjel.

Figyelt kérdés

2023. jan. 1. 23:00
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
Ennek a lelki testi okát csak egyedül te tudod.
2023. jan. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

- kényelmetlen a matrac

- lefekvés előtt eszel, esetleg cukros üdítőt lefekvés előtt vagy néhány órával

-kinti hangos zajok, amikről úgy véled, ébren nem zavarnak, és el is tudsz aludni, hanem az alvásodat mégis képes

- nem megfelelő anyagú a ruhád

- esetleg a hideg miatt kevesebbet szellőztetsz, nappal vagy lefekvés előtt kinyitni az ablakot mondjuk 10 percre, hogy kicserélődjön a levegő

- rossz a párna/takaró tömőanyaga, keményebb vagy puhább, vastagabb vagy vékonyabb kéne

- nehéz étel vacsira, vagy utána, és bár vécére nem kell menned, a testedben megy a munka


Vagy, és ezt nagyon komolyan írom, rossz oldalon fekszel, vagy az ágyad van nem jó helyen.


Nem tudom, mennyi ideje élsz a mostani lakhelyeden? Én 10 évig éltem az előző helyemen, gyerekkoromtól tini korom egy részéig, utána jöttünk ide. Eltartott egy ideig, míg jól tudtam aludni az ágyamban, pedig Dormeo matrac, míg az előző egy megnőtt gyereknek kényelmetlen érzetű kihúzható ágy volt. Aztán megszoktam, és így aludtam 4-5 évig, majd néhány hónapja el kellett forgatni az ágyamat. Többször felkeltem éjjel, nem tudtam megfelelően aludni 2-3 hétig.


Másrészt pl nyáron volt olyan időszakom, hogy a megszokott módon nem tudok aludni, hogy a fejem az ablak felé néz. Meg kellett fordulnom, a fejem a lában helyén pihent.



Én a helyedben kísérleteznék. Rosszabb nem lehet, ha végül is ugyanaz a vége, hogy felébredsz. 🤷‍♀️

2023. jan. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
5%
Ja nem tudtam hogy barchoba lesz. 😀
2023. jan. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemen volt egy alvásról szóló tárgyam egy neves oktatónál. Nagyon bonyolult dolog, így csak annyit lehet erre látatlanban mondani, hogy rengeteg testi-lelki oka lehet. De nagyon is érdemes vele foglalkozni, mert az alvás fontosabb mint gondolnánk! Az idegrendszer egészséges működéséhez elengedhetetlen (azaz ahhoz is, hogy fejben rendben legyél).


Én először is a bioritmusodban keresném a választ (nem-e másik napszakban vagy álmos és nem akkor, amikor lefekszel), vagy pszichológiai okokkal próbálnám magyarázni (nem-e vagy stresszesebb mostanában, nincs-e valami, ami nem hagy nyugodni).


Hajrá, szép álmokat!:)

2023. jan. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#2 -es válaszán ezt furcsállottam: "esetleg a hideg miatt kevesebbet szellőztetsz" mert nálunk 30+ fokos kánikula van. Tegnapelőtt is 27 fok volt hajnali háromkor a kinti hőmérőn. Ventilátor mellett alszom. Ha bekapcsolom, nemizzadok, de egy idő után fázhatok. Ha nem kapcsolom be, akkor meg izadok, mint egy állat. Ezért alszom rosszul. Nagyon várom már az őszt. Azután télen meg a tavaszt. Miért nem tud nálunk állandóan +24 fok lenni?
2023. júl. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#5


Januári válasznál csodálkozol, hogy nincs 30 fok meleg? :D

2023. júl. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tényleg. A dátumot nem olvastam. Biztos újra kiemelték.
2023. júl. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!