Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az egészségpénztárnak van így...

Az egészségpénztárnak van így értelme, ha az a max. 150 ezer, amit visszatérít az állam kb. bruttó 799 ezerbe kerül (750 ezer + 6,5 százalék működési költség)?

Figyelt kérdés
Nyilván van értelme, pl: kijön belőle a szemüvegem teljes ára (tehát kvázi ingyen van a szemüveg), de manapság ez az összeg gyakorlatilag alig ér valamennyit. De nyilván nem fogják feltornázni 250 ezerre, hol éri az meg az államnak?

2023. nov. 5. 05:48
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Én is 3 évvel a kislányunk érkezése előtt kezdtem el gyűjtögetni tudatosan az ep számlára (30 ezer forintot havonta), illetve pluszban befizettem, ha valamilyen vizsgálatra mentem, vagy szemüveget csináltattam.

Mielőtt megszületett a kislányunk, ahogy írtam már kimaxoltuk mindkettőnkét, és azóta is.

Az én lelkemnek jól esett ez az "öngondoskodó" felfogás. Pláne amikor visszautalták. Jutalom tőlem magamnak. :D

2023. nov. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Az öngondoskodó rész nem tudom meg hogy működik, még erősen csak ismerkedem a kártya előnyeivel, de jól hangzik! ^^
2023. nov. 5. 19:30
 13/22 A kérdező kommentje:
Van önsegélyező egyenleg és lekötés 2 évre. Nem tudom mivel járok jobban, ha havi 20 ezerben gondolkodom egyelőre. ^^
2023. nov. 5. 19:32
 14/22 A kérdező kommentje:
És te az 1 milliós kedvezményt is igénybevetted szüléskor? Hűha; tényleg elég keveset tudok erről.
2023. nov. 5. 19:45
 15/22 A kérdező kommentje:
Szóval, ha befizetünk a gyermek születése előtt legkésőbb a 180. Napig 1 millió forintot (optimálisan több év alatt, hogy mindig visszakapjuk a maximális 150 ezret adóbevalláskoe) a számlámra akár a férjemmel együtt (vagy nyitunk külön számlát neki is, nem igényli egyelőre), akkor egy az egyben visszautalja nekünk az EP, amennyiben rendelkezésre áll az 1 milliós keret. ^^ Gondolom nem lehet ez a 2-2 számlán 1-1 millió. :D
2023. nov. 5. 19:55
 16/22 anonim ***** válasza:

Évente csak max 750 ezret éri meg befizetni, mivel csak addig jár az adójóváírás, max 150 ezer forint ugye. Ami egyenleg parkol az ep számlán 180 napig, az önsegélyező egyenleggé válik. Ezt lehet igénybevenni különböző öngondoskodó szolgáltatásokra (születési támogatás, gyed/gyes kiegészítés, jelzáloghitel törleszés, tartós táppénz esetén kiegészítés, stb.), míg a friss befizetésekkel tudod pörgetni a pénzt ha mondjuk dokihoz mész, vagy gyógyszert veszel.

Mi úgy szoktuk, hogy minden hónapban van egy fix befizetésünk, amit az önsegélyezésre szánunk és ha kell, akkor fizetünk be pluszban erre arra, amit ugye rögtön el is költünk (magánorvosra, gyógyszerre, oltásra, tápszerre, stb.).

A legegyszerűbb példa az a születési támogatásra, hogyha tudod, hogy májusban babátok születik, akkor decemberben befizeted a max összeget, amiért áprilisban megkapod a 150 ezer ft adójóváírást az ep számládra. Májusban megszületik a babátok és mire pár hét múlva megérkezik minden papírja kb. parkolt is 180 napot a számlán a befizetett összeg, így ekkor vissza is igényelhetitek az összesen 900 ezer forintot, vagy többet, ha volt még egy kis pénz az ep számládon (max 1 millióig). Kihasználhatjátok mindketten, sőt a közeli hozzátartozók is, így mi ezt eljátszottuk ketten a férjemmel 1-1 millióval a külön ep számláinkon és anyuék is megtették az unokájuk születésekor. Az már azért 3x150 ezer forint a családban, amiből persze lejönnek a működési költségek, de még ígyis szemmel látható összeg marad. :)

Utána meg még el lehet ugyanezt játszani a gyed kiegészítésre, majd a gyes kiegészítésre, de mi pl. a minimális jelzáloghitel törlesztésünkre is igénybevesszük.

Egyébként ugye ahogy írtam most kb. ugyanezt a 13,5%-ot (vagy kicsit többet is) tudja az állampapír is, de sokáig nem volt ez így és valószínű nem is lesz ez tartósan így. Szóval jelenleg kb. annak éri meg ezzel foglalkozni, akinek van kedve beletanulni. :D Meg aki tuti fixen nem akarja másra elkölteni a pénzét, csak amire szánja (eü dolgok).

2023. nov. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Nekem azért van állampapírom most, még ha nem is éri meg annyira (férjem másba teszi a megtakarításunk, így jobban/máshogy is biztosítva vagyunk), mert nem csak eü-re kell, hanem majd egy nagyobb lakásra. :) De már értem a koncepciót így, nagyon köszi, hogy elmagyaráztad! :) Lesz önsegélyező egyenlegem, mert igyekszem most minél többet betenni és felhasználni később, most fogok kapni egy extra ösztöndíjat, hasznosan akarom felhasználni, mi lehet hasznosabb az egészségnél?


Az állampapír azért is volt hasznos, mert az első összeg, amit be tudtam rakni, majdnem 2 millió forint volt. Így belegondolva, tényleg rengeteget dolgoztam érte a PhD mellett, mert az ösztöndíj az nagyon alacsony, ha bérnek veszem, semmit se emeltek rajta 2014 óta, 140 vagy 180 ezer forint havonta (azért azt figyelembe kell venni, hogy ez heti 20 órára szól, de vannak olyan témavezetők, akik elvárják a munkát heti 40 órában, ami csak úgy éri meg, ha valaki ténylegesen ebben akar dolgozni. Akkor lehet elnyerni pályázatokat is, de azok se fizetnek 100 ezer/hónál többet, és nagyon kis időtávra szólnak. Ezért sem tudom, hogyan éri meg ez a mai Magyarországon bárkinek, mire ténylegesen elszálltak az árak, nekem már lett másodállásom, máskülönben most nem beszélgetnénk erről...)


Összegezve, ez egy szuper dolog, ment a zöld pacsi minden hsz-edre! :)

2023. nov. 6. 11:10
 18/22 anonim ***** válasza:

Tanszéki mérnökként dolgozom másodállásban, így azt hiszem nem kell bemutatni mi megy a felsőoktatásban és nem véletlenül nem phd-ztem még, pedig alavetően érdekelne. Valószínűnek tartom, hogy már nem is fogok.

Mivel mérnök vagyok, értelemszerűen nem ez a fő betevőm, így másodlagosként meg tök oké az "egyetemi élet". Csinálom, amíg örömömet lelem benne, mellesleg gyerkőc mellett is visszatudtam oda menni viszonylag hamar (1 éves korában), mert nem ragaszkodnak a 20 órás jelenléthez. Nálunk a nagyon rugalmasan kezelhető az egész. Nem tudom milyen területen mozogsz és milyen vezetőd lesz, de neked is ilyesmi felállást javaslok. Gyerek mellet jól jön egy kis agytorna és egy kis plusz betevő is gyes/gyed mellett.

2023. nov. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Lesz rá lehetőségem, óraadóként fogok dolgozni. Ha jó fej gyerekem lesz, akkor lehet már fél éves korában elenged kéthetente 1 tömbösített órára, plusz ez az óraadói dolog, amit most csinálok már 2. éve, rengeteg HO szervezést igényel, amit baba mellett is lehet simán csinálni. :) Úgyhogy emiatt megérte belevágnom a PhD-ba, mert ezt jól megfizetik Nekem (nem úgy, mint a Phd-t). Nálunk egy tanársegéd annyit se keres, mint egy középiskolai tanár, köszi Modellváltás. :)
2023. nov. 6. 13:10
 20/22 anonim ***** válasza:

Én úgy vagyok, sok kicsi sokra megy! Ha találsz az utcán 5000 ft-ot, ne mond h nem örülsz neki??

Itt meg többet visszakapok.


Egyébként ha nincs gyerek, akkor is hasznos. Én nő vagyok, a dm-ben vitaminokra, fogkrémre, óvszerre, tisztasági betétre, tamponra is elfogadják. Ezekre az ember nőként éves szinten sokat költ, hozzá jönnek még a gyógyszerek, amiknek horror áruk van, de ha néha de akkor is beteg vagy, megfázol, fájdalom csillapítók...

És persze fogászat, kontroll vizsgálatok és ilyenek.

2023. dec. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!