Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Korpa ellen bárkinek bármi ötlet?

Korpa ellen bárkinek bármi ötlet?

Figyelt kérdés

Kettő éve szenvedek azzal, hogy korpásodik a hajam. Sajnos az orvosnál majdnem fél éves várólista van, ugyanis hetente 1 napot rendel az orvos. akármikor kértem időpontot sajnos nem tudtam elmenni munka miatt. Az elmúlt kettő évben kipróbáltam már rengeteg sampont, ahogy megszárad a hajam egy órán belül már megint korpás vagyok. Úgy tudnám leírni, hogy amikor beletúrok a hajamba látom magam előtt ahogy hullik, nagyjából olyan, mintha szakadna a hó. Apró szemű és fehér, tehát az már megvan hogy száraz korpa

Amiket eddig próbáltam samponok: Nizoral, Schwarzkopf korpa elleni sampon, Eucerin száraz korpa elleni sampon, két fajta Herbária korpa elleni csalánsampon, Nature Box csalánsampon, Schwarzkopf gliss 4 in 1 sampon, illetve még egy avonos szintén korpa elleni sampont. Egyik sem használt, bármilyen ötletet vagy javaslatot meghallgatok, mert én már tanácstalan vagyok



jan. 7. 21:31
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

A linket már olvastam, de azért köszi


Ezt a minden nap hajmosást nem próbáltam még, mert úgy gondoltam hogy lehet emiatt száraz a fejbőröm, de ha neked használ akkor megpróbálom én is minden nap. Köszi szépen

Jah és vettem már vízszűrős zuhanyfejet, hátha az segít, de sajnos az sem oldotta meg

jan. 7. 22:48
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Bőrgyógyásznak megmutathatod, de halvány fogalmuk nincs mit használj rá, Nizoral meg a kénes sampon kb. ennyi a javaslatuk, én már sokszor voltam,de semmi nem vált be. Páromnak bevált a Head & Shoulders, nekem nem, rosszabb lett tőle. Schauma men esetleg azt próbáld ki, van aki a Baba samponnal tüntette el, de csak sima normál aromás, illatú legyen, Jelenleg nekem az Aloe Vera és az Oliva olajos vált be, de 3-4 napig bírja így is, viszont legalább nem hullik a korpa belőle.
jan. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Szeretném megmutatni, de ahogy írtam fentebb, fél éves várólista van és nem tudtam bekerülni az elmúlt 2 évben még
jan. 8. 16:04
 14/18 anonim ***** válasza:

Mivel a modern készítmények nem használtak, elővettem egy régi szépségápolási könyvet:

Száraz korpa esetében a fejbőr és a haj is nagyon száraz. Olaj-, tojás-, vagy gyereksamponnal mosd meg egyszer a fejed, majd 2 db tojásfehérje felvert habját masszírozz a fejbőrbe, nejlonzacskó+törülköző rá, 15-20 perc múlva mosd le samponnal. Azt ajánlja, hogy csak 2 hetente moss hajat (ezt nem tudom, hogy tartod be), és jót tesz a száraz hajra való pakolás is(amit ajánl az már aligha kapható). Én a helyedben jófajta hajolajat is használnék.

A tojásfehérje pakolás biztos használ, azt már valamikor én is próbáltam, sőt másoknak is jó volt.

jan. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 qborka ***** válasza:

Nekem egyszer gyerekkoromban volt korpas a hajam. Selsun sampontól elmúlt. Azota sosem. Gyógyszertári, talán még kapható


44/L

jan. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 qborka ***** válasza:

A drogériások között szerintem kb semmi különbség,ugyanazok az összetevők,csak más arányban,más illattal és marketinggel.

Inkább kérdezz egy gyógyszertárost,hátha van még ötlete a Nizoralon kívül.

jan. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Jót tenne az is, ha nem használnál hajszárítót, hanem betekernéd törülközővel, vagy szabadon megszáradna.
jan. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mindenképpen szulfátmentes terméket választanék. Ezek a drogériás termékek borzalmasak. Sokáig használtam én is ezeket,de ma már túl kellene látni a niveaelseveh&s bűvkörön.
jan. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!