Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akinél diagnosztizálták a...

Akinél diagnosztizálták a magas koleszterinszintet, annak milyen rendszeres vizsgálatokon kell/ajánlott részt vennie?

Figyelt kérdés
Gondolom, a vérzsírmérés az alap, de csinálnak rendszeres vérnyomás- és vércukormérést is? Esetleg ellenőrzik a testsúlyt?
2011. márc. 1. 17:50
 1/4 anonim ***** válasza:

nekem volt extrém magas kb 10 éve. lipid szakszerdelésre utaltak be, és minden esetben egy labor volt a "beugró"

persze a legfontosabbakat mérték, HDL.LDL.-összkoleszterint, valamint a trigliceridet /vérzsír/ és májfunkciót.

Eközben leszűrték a szüleimet, a testvéremet és a felnőtt lányomat is.

kiderült, hogy anyai ágon örökletes magas koleszterinszintről van szó.

napi 2 szem gyógyszerrel azóta is rendben vannak a leleteim.

labor, félévente.

üdv.

2011. márc. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Van egy mézes receptem, a koleszterin csökkentésére. Ha küldesz e-mail címet, elküldöm.
2011. márc. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkét választ.

Tavaly ugyan egy icipicit magas volt a koleszterinszintem, de nem ezért kérdeztem, hanem egy jövő héten induló honlapra kerülő cikk miatt érdeklődöm most, hogy mi a szokás, milyen vizsgálatokat szoktak végezni.

2011. márc. 1. 19:02
 4/4 anonim ***** válasza:

kieg: a lipidszakrendelésen sem vérnyomást, sem cukrot, sem testsúlyt nem mérnek.gyakorlatilag a laborleletet nézik, esetleg korrigálják a gyógyszert.

üdv.

2011. márc. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!