Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Magas koleszterinszintet okoz...

Magas koleszterinszintet okoz a túlzott tojásfogyasztás?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy hetente max. 3-4 tojás javasolt ahhoz, hogy elkerüljük a magas koleszterinszintet. Beletartozik ebbe a tojásfogyasztásba a sütemények, pékáruk, és egyéb ételek során felhasznált tojásmennyiség is? Ha igen akkor ezek szerint ezek fogyasztását mérsékelni, esetleg elhagyni kell, ha normalizálni szeretnénk a koleszterintszintünket?

Az enyém 5,8-as, szerintem nem szükséges lenne erre még gyógyszert szedni, mert fiatal vagyok, és nem szeretném a szervezetem gyógyszerekkel tönkrevágni ameddig nem feltétlenül muszáj. Úgy érzem ez még egy jó diétával simán normalizálható még ez az érték.


2010. aug. 1. 07:53
 1/2 Böse ***** válasza:
Nagyon jó kérdés, mindenkitől mást lehet hallani ezügyben. A tojásban rengeteg koleszterin van, ezért sokan egészségtelennek titulálják, de számomra többször is bebizonyosodott hogy ez kamu. Például spektrumon egyszer mutattak egy testépítő srácot, aki napi 10-15 tojást evett éveken keresztül és teljesen jó volt a koleszterin szintje. Most olvastam a paleolit táplálkozásról Szendi Gábor könyvében, hogy a koleszterindús ételek nem emelik a koleszterin szintedet, azt a szervezeted nagyon jól szabályozza. Ráadásul az érelmeszesedést nem is a koleszerin okozza. Sőt, egy nagyon fontos tápanyag, és semmiféle kockázatot nem jelent(se az LDL, se a HDL). Úgyhogy a tojástól nem kell félni, az egyik legtáplálóbb étel, ha vigyázni akarsz a szívedre inkább a margarint, és az olajban sült kajákat felejtsd el, mert tele vannak transzzsírsavakkal, amik viszont nagyon is károsak.
2010. aug. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jól érzed karbantartható ez sztatinok nélkül is.

Már kitalálták, hogy az infarktust nem a koleszterin okozza, hanem az érfal gyulladása.

Itt olvashatsz róla többet [link]

2018. máj. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!