Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a neve és hol...

Szerintetek mi a neve és hol kaphatnék olyan karkötőt amire rá van írva, hogy az illető aki viseli epilepsziában szenved? Filmekben már láttam ilyet. Csak egy képet találtam róla, de semmi név.

Figyelt kérdés
Itt a link : [link] Előre is köszi a válaszokat
2011. máj. 15. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

varrass egyet varrónővel itt amúgy van egy csomó fajta, de senki nem fogja megnézni rajtad sajnos


[link]


Esetleg a kezelőorvosodat kérdezd meg van-e ilyesmi Magyarországon is

2011. máj. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyavalyatörősként írom negatív tapasztalataimat:43éves/N vagyok, 10éves korom óta kell elszenvednem a sok primitív baromállatot és a tapasztalatlanságból eredő jóindulat baklövéseit.Olyan karkötőm,ami a fotón látható,nem volt.De szerintem annyira általánossá tett mára ez a viselet,hogy nem fognak felfigyelni arra,hogy focicsapat,politikai párt rajongója vagy-e,vagy epilepsziás.( Főleg nem pld.két réteg téli cucc esetén!) Ma se nemesfémet,se egyéb "ékszert" nem hordok,de valamikor volt medálom a betegségemről. A vércsoportom volt még feltüntetve . A pénztárca után az ezüst medál/lánc került le rólam és mint kiderült, igen szerencsés voltam, mivel SOHA NEM A SZEMÉLYI MELLETT HORDOM A LAKÁSKULCSOT, egyébként a lakást is kipakolták volna, mire én hazabotorkálok.

/NAGYBETŰVEL írott betegségtől függetlenül is alkalmazandó!/

Leköptek már páran,minek iszok,ha nem bírom,pedig tőlem minden alkoholgyár tönkremehetne

Mobilban jelölve,kit kell hívni,ezen felül pedig nekem sincsen egyéb reményem,minthogy nem akarnak mindenáron megitatni,vagy felismerik ,mivel is van dolguk.

Valami csibész számára szintén értéktelen,de ettől feltűnőbb dolgot kéne találni.

Ne haragudj,tudom,hogy nem vittem előre az ügyed megoldását. Arra szeretnélek kérni,hogy ha egyéb megoldásra találsz,ugyanezen a fórumon legyél szíves közkinccsé tenni !Köszönöm,h. elolvastad....

2011. máj. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat . Mind a kettő hasznos volt a második tanúlságos is . További szép napot és mégegyszer köszi.
2011. jún. 6. 16:19
 4/5 anonim válasza:
100%
Az én fiam is epilepsziás 27-éves nézték már kábítószeresnek részegnek! Sajnos aljasok az emberek,de az is igaz sok szélhámos ember van aki részeg vagy kápszeres! én is karkötőt keresek,de lehet így már nem is kell,hisz télleg kinézi manapság ezeket!
2012. dec. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

# 2 . válaszadó vagyok.


Ismerőseim köréből újra feltette valaki nekem a fenti kérdést.

Így jutott észbe, hogy --ha megkésve, de -- segítség lehet annak is, aki e fórumon keres infót erre, vagy hasonló témára.

Annál inkább esetleges támaszul szolgálhat az alábbi pár link , mert sorstársaim és segítőkész társaik egyéb , az állapotu(n)kkal összefüggő válaszhoz is hozzájuthatnak.


1.) [link]

Érdemes végigolvasni, mert ha nem "mai" a cikk, akkor is esélyt adhat a cél eléréséhez vezető út megtalálásához.


A lapról idézet : "A tapasztalataink átadása. - Szeretnénk minden epilepsziával élő ember csuklójára epilepszia feliratú szilikon karkötőt gyártatni, és ezt ingyen szétosztani, mert ez biztonságérzetet ad nekünk, mikor egyedül lépünk az utcára.


EPILEPSZIA feliratú szilikon karkötők kaphatók INGYEN:

Győrben, Székesfehérváron, Velencén, Pécsen, Kaposváron, Dombóváron, Dunaújvárosban, Kecskeméten, Jászberényben, Tatabányán, Miskolcon,

Nyíregyházán, Szegeden, Telkiben, Bátyán


Budapesten: Amerikai úton OITI, Nyírőben, Bethesdában,

Felnőtt és Gyermek epilepszia szakrendelés (Szilágyi Erzsébet fasor),

Szent Istvánban


Aki külön kéri az felbélyegzett, a székházunk címére küldött válaszborítékban,

tudunk küldeni, vagy személyesen adni : 6351 Bátya , Kossuth u. 62.

Magyar Epilepsziával Élők Alapítvány"


"2.) [link]


Mint láthatjátok , itt is megoszlanak a karkötővel kapcsolatos vélemények.

Számomra pl. egy ilyen karkötő változatlanul "nem lenne segítség. A kettes válaszomban írt tapasztalataimon kívül azért sem, mert nem kevésbé súlyos "társbetegségeim" vannak.

( asztma , cukorbetegség , alvási apnoe és 2011-ben még napi 6 (hat!) szem vérhigítót is szednem kellett.) Márpedig amikor mentő visz a kórházba, teljesen kótyagosan, vagy amnéziásan nem tudom minden esetben erre az orvos figyelmét felhívni. Ha saját szakterületén belül profi, akkor sem és sokat a karkötő által biztosított "félinformációval.


3. [link]


keressetek! : GOOGLE: epilepsziás karkötő

és előkerül további , talán a ti ügyeteket is előmozdító, segítő cikk , honlap!


Mindig legyen nálatok a személyi igazolványotok és a TAJ-számotok FÉNYMÁSOLATA,

tehát nem az "eredeti" okmány. Arra a papírra, illetve amellett feltüntetve a szedett gyógyszerek pontos listája, (mit és mennyit), a vércsoportotok, a társbetegségek és azon személyek elérhetősége, akiket "baj" esetén értesítsenek!


Február 14.-e, Bálint nap az epilepsziások világnapja is :) !

Üdv sorstársaimnak és köszönet mindazoknak, akik tesznek azért, hogy oszoljon

végre a homály és hogy elviselhetőbbé tegyék a mindennapjainkat, szűnjön a megbélyegzettségünk!


Jó egészséget és ne hagyjátok (el) magatokat! :)

2017. febr. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!