Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyomorrontas vagy epe krizis?...

Gyomorrontas vagy epe krizis? Milyen dieta javasolt? Mit tanacsos es mit nem enni?

Figyelt kérdés
A mult ejszaka megebredtem es kikellett mennem hanyni, aztan miutan visszafekudtem aludni 2 ora mulva ismet megebredtem es ment a hasam, aztan igy ismetlodott 1 vagy 2 orankent megebredtem es vagy hanytam vagy a hasam ment. Egesz ejaszaka fajt a fejem a hasam es razott a hideg.Reggelre semmi erom nem volt, nem birtam ulni sem, egesz nap csak fekudtem, es cukornelkuli menta teat ittam. Ma reggelre mar jobban vagyok. 1 hetig dietaznom kell, de nem tudom mit ehetek es mit nem, segitenetek?
2009. ápr. 3. 11:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egyik sem, hanem rota vírus fertőzés. Elég nagy járvány van, mi 3 hete mentünk át rajta. Nem tudsz semmit csinálni, csak inni, hogy ne száradj ki. A hányás kb. 1-2 napig tart, a hasmenés tovább. Próbálj óvatosan enni is.
2009. ápr. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vagy lehet szalmonella is, de egyébként egyetértek az előttem szólóval, ez erősen fertőzésnek néz ki.

az jó, hogy cukor nélkül iszod a teát, a cukrot most kerüld, ne vegyél be hasfogót, mert úgy lassabban ürül a kórokozó. Kerüld a nyers ételeket, tojást, tejterméket ilyesmiket.


Esetleg egy orvost sem árt felkeresni, mégiscsak ő a szakértő.

2009. ápr. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem hiszem h jarvany lenne, Nagyvaradon elek,meg nem hallottam senkit a kornyezetemben ien panaszokkal, de azert kosz a valaszokat
2009. ápr. 3. 12:40
 4/5 anonim ***** válasza:
Rákerestem a romániai hírekben a rota vírusra az elmúlt héten feltett hírek között és találtam egy csomót, csak nem értem mi van odaírva. Szerintem nézz utána. (Ha rotád van az "jó", pár nap alatt túl leszel rajta.)
2009. ápr. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hányás-hasmenés ellen legjobb a sok folyadék,ropi,keksz!Ha jobban kezdessz lenni,akkor sóba-vizbe főtt krumpli,rizs,majd fokozatosan ehetsz sokszor keveset,hogy ne terheld le az amúgy is beteg bélrendszeredet!Jobbulást!
2009. ápr. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!