Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Létezik téli térdfájás? Vagy...

Létezik téli térdfájás? Vagy ez reuma? Egyáltalán 22 évesen normális jelenség?

Figyelt kérdés

Azzal kezdeném hogy 22 éves vagyok és úgy érzem magam mint egy reumás öregasszony. Tavaly télen, kb január végén elkezdett úgy fájni a térdem hogy szó szerint lábra alig bírtam állni. Leülni, felkelni wc-ről nem ment, lépcsőzni csak két kézzel kapaszkodva, menni hát ne is mondjam... áprilisba múlt el. Szedtem közbe porcerősítőt, mert ortopédián is voltam ahol az orvos megállapította egy röntgen után hogy erősen kopott a térdem, majd azt mondta hogy ezzel semmit nem tud kezdeni, szedjek porcerősítőt. Áprilisra (mikor jobb idő lett) elmúlt. A porcerősítővel meg sztem adtam a sz@rnak egy pofont.


Most megint február eleje -20 fok és mim van? Térdfájás!! Félek hogy megint áprilisig fog tartani mert ez borzalom!!! :( Mit lehet ilyenkor tenni? Szedjem megint havi több ezer ftért a porcerősítőt ami sztem nem is hat??? Szeretnék sportolni, futni, hétfőn kezdtem volna egy új edzést, de nem tudtam a térdem miatt. Ja és hozzátenném hogy ált suliba sportoltam csak versenyszerűen, szóval nem is sportsérülésről van szó.



2012. febr. 8. 08:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Annyi mindentől fájhat a térd, de a hideg sajnos tényleg nem a legjobb neki. Próbáld meg azt, hogy bedunsztolod valami krémmel. Diclacot tudom ajánlani, jó vastagon bekened, majd langyos vizes ruhával betekered és azt fóliázod. Még egy száraz rá és mehetsz is aludni. Nekem ez sokszor segített.

A háziorvosodnak is említsd meg, nézhetnek vérképet, nincs-e gyulladás a szervezetedben. Ne hagyd magad lerázni, hogy szedj porcerősítőt, 22 évesen annak oka van, hogy kopott a porc.

2012. febr. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg reumatológussal is megnézetheted. Hátha neki lesz más ötlete.
2012. febr. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is pont így vagyok mint te, ugyan enyi idősen.Annyi különbséggel, hogy nekem most jelentkezett ez először.

Én a magam részéről több okból is arra gyanakszom hogy a hidegtől.

Ha vékonyabb nadrágba vagyok sokkal jobban fáj, meg ha nem mozgok.

Ülésből felállni iszonyatos kínokkal jár, de ha már elindulok és terhelem akkor a fájdalom csak kellemetlenséggé enyhül.

Nekem nagyon sokat segít a fáslizás, de csak ha lazán fáslizom hogy mozogni tudjon, viszont a fásli melegíti.

Itt javasolták nekem nadrág alá a motoros térd védőt, én még nem próbáltam mert nem tudtam venni, de megpróbálhatod.

2012. febr. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3.: hát sajnálom, lehet ez olyan hogy ha egyszer így megfázik akkor minden télen kijön :S próbálok pozitívan hozzáállni, de tavaly mit össze szenvedtem, suliba járni kín volt:S

Én amiket kipróbáltam már: kobralgin krém. Büdös volt, de nem hatott, egy egész tubust elhasználtam, jó vastagon stb, de semmi.

Flector gél: na hát ez már egy fokkal jobb volt, ha gondolod ezzel kenegesd, aztán kösd be és tartsd melegben.

Térdfix, vagy térdszorító, vagy valami ilyesmi a neve. Felül szilikonos, alul meg csak gumírozott. Nem szorít, de nem is laza! Ha jól emlékszem akkor lehet külön 1 db-ot is venni. Ez nagyon tudom ajánlani, ugyanis nem kell vesződni vele mint a fáslival, ruha alá fel tudod venni, és pont jól szorít, hogy könnyebben tudd mozgatni a lábad! Viszont csak nappal és nem egész nap hordható. Tehát ha suliba elmész oké, de ha hazaérsz vedd le, mert ha egész nap hordod akkor egy idő után az izmok elernyednek, gyengülnek.

Porcerősítőt meg sztem ne szedj. Ami "jó" az kb 6 ezer ft egy hónapba és semmi hatása nincs.


Viszont kétlem hogy én megfáztam volna, vagyis a térdem, mert világéletembe fázós voltam. Most is úgy megyek ki utcára, hogy harisnya, kis zokni, sízokni, nadrág, derékmelegítő, trikó, hosszú ujjú garbó, vékony pulcsi, vastag pulcsi, téli kabát, sál, sapka, kesztyű :D Nem tudom talán ennyire érzékeny lenne a térdem??? :S

2012. febr. 8. 09:59
 5/6 Dóra31 válasza:
Én 31 éves vagyok és annyira ropog, beáll a térdem. Szeretnék tornázni, de rengeteg gyakorlat nem megy a térdem miatt. Szerintetek, valami porcra való vitamin vagy kálcium segíthet vagy hamar kiürül a szervezetből? Előre is köszönöm a tanácsokat!
2012. febr. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mi most jógára járunk, az segít az izmok elnyújtásában, mindenképp tudom ajánlani, mert jótékony hatással van a szervezetre. Vitaminokat, porcerősítőt (Juvita pl jó, dm-ben, gyógyszertárban kapható) szedhetsz ha mindenképp szeretnél.


Mindenekelőtt meg menj el orvoshoz, mert van végleges porckopás is amit már nem tudnak helyrehozni, lehet neked még javítható.

2012. febr. 8. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!