Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bele lehet halni az elvonási...

Bele lehet halni az elvonási tünetekbe?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok és alkoholista! 2 éve folytatom sajnos ezt az életvitelt! Heti 4-szer iszok alkoholt, de totálisra iszom magam mindig! Most meg akarok próbálkozni a leszokással, viszont azt hallottam hogy nem szabad egyből leállni vele csak fokozatosan, mert bele lehet halni az elvonási tünetekbe! Ez igaz? Ki mit tud erről? Nagyon félek!

2012. máj. 6. 11:02
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

A legjobb, ha elmégy egy orvsohoz, ott meg tudják mondani, hogy milyen módszerrel tudsz leszokni.

Az elvonási tünetekbe csak nagyon ritka esetekben hal bele valaki, de nagyon rosszul lesz általában. Vannak gyógyszerek, amik enyhitik az elvonási tüneteket, meg lézezik olyan pszichikai terápia, ami segit abban, hogy abba tudd hagyni.

2012. máj. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért két év után még nem lehet.Én egyszer abbahagytam egyik pillanatról a másikra,1hétig volt szar,de aztán nem hiányzott,de ehhez kellett hogy lekössem magam,sikerélményem legyen valamiben.Aztán pár év múlva megint jött egy időszak.Csak tünetmentesnek lehet lenni,ez végigkíséri az ember életét.Én régebben össze-vissza ittam mindent,most már ha esetleg iszok valamit,az csak minőségi bor,abból se sokat,képben vagyok teljesen.Önuralom kérdése az egész.
2012. máj. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Mindenképpen szükséged lesz segítségre hogy le tudj szokni.A tünetek miatt is és a siker érdekében is.
2012. máj. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
2012. máj. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, bele.


Éppen ezért jó volna, ha a leszokást, az elvonást felügyelné egy doki. Pár hétig - az a legkritikusabb szakasz az elvonásnál - a legjobb volna egy kórházba vonulni, hogy ott segítsenek.

2012. máj. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Először is gratulálok az elhatározáshoz.Másodszor pedig jobb ha tudod,hogy nagyon keveseknek sikerül önerőből.De nem,szerintem nem áll fenn a veszély hogy belehalj az elvonási tünetekbe...

Próbáld meg csökkenteni fokozatosan,mondjuk adj magadnak 1-2 hónapot,de ha nem megy tényleg keress szakembert.

2012. máj. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!