Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ma vagy 1 percig folyamatosan...

Ma vagy 1 percig folyamatosan félrevert a szívem. Mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés

Viszgáltak már szinusz-tachykardiával. Azokon a napokon amikor fáradt vagyok könnyen jön elő a ritmuszavar, viszont ezt eddig megszoktam és már lenyelem ha néha "félrever", most viszont (lehet sokan fel fognak ismerni, mert nem kis parádét csináltam az ügyeleten) ugrottam egyet a görkorcsolyával (határozott nagy ugrás) és az ugrás után kb felgyorsult a ritmus (azonnal) a duplájára. Miközben gyorsan vert néha meg-meg rándult, szabálytalan időközönként, de nem éreztem kellemetlen érzést, csak nem volt megnyugtató, hogy úgy viselkedik a szívem mintha egy macskát zártak volna a mellkasomba ami ki akarna jönni.


1 perc múlva elmúlt, teljesen helyreállt a ritmus. Elmentem kardiologushoz, kapok holter vizsgálót, és béta blokkolót kell szednem terápiás okkal valameddig.


Kérdés, hogy (mivel a kardiológusom nem válaszolt határozottan) mennyire veszélyesek ezek az akciók (szív) pl ha kimegyek a szigetre és koncert közepén jön rám várjam meg amíg rendbejön, vagy azonnal hívjak segítséget? nem tudom mit kezdjek a dologgal és a barátaim is hülyének néznek emiatt (hát van egy két segg primitív ismerősöm, a többiekkel nincs gond)


2009. júl. 11. 04:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem 20 éve ezt csinálja a szivem de lehet hogy előbb. Nos mindig van ritmus zavar de nem mindig érezzük, éspedig ha a vérnyomás magasabb akkor érezni sokszor csak, ezt kiválthatja hirtelen testmozgás idegi izgalom vagy érzelmi változások, de jöhet spontán is. Nem kell vele foglalkozni, mindenkinek van ritmus zavara de nem tud róla....főleg manapság. Ha nem szervi eredetű a probléma akkor kerülni kell az izgalmakat, hangos zene, gyors motorozás stb. tudom ez nem könnyű de valamit valamiért.
2009. júl. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

fu, durva lehet, ha motorozás közben jön elő :S

amúgy béta blokkoló elvileg terápiás hatással bír majd, szval... valahogy "rászoktatja" a szívet a normális működésre. Aztán csak akkor kell majd bevennem, ha előjön... de akkor azonnal, és a következő már nem fog percekig tartani... ez ilyen, ... csak remélem nem lesz az egyik ilyennek egy teljes tachykardia a vége... amikor már nem ver a szív, csak remeg.... én meg holtan esek össze... sose lehet tudni, ezekben a dilettáns magyar orvosokban meg ki bízik manapság...?

2009. júl. 11. 19:14
 3/3 anonim válasza:

a béta blokkoló hasznos lehet, bár nekem egyszer javasolták hogy szedjek, legközeleebb meg Mmagne b6 ot javasoltak és a terhelés csökkentését(sport)

suli , vizsga stb, ok rohangálás helyett.

Ennek örülök, mert a béta blokkolóknak van mellékhatása, növeli a vérkoleszterin szintet, azt amelyik bol jobba kevesebb.ldl-t.

2009. nov. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!